מצוות יישוב ארץ ישראל בהידור
מצוות יישוב ארץ ישראל בהידורצילום: דוברות

מהפכת תשתיות האינטרנט בשומרון עולה מדרגה. הבוקר (א') החלה פריסת סיב פיזי איזורי בישובי גוש קנה וגוש מערבא שתימשך כ-4 חודשים ותעניק תשתית אינטרנט יציבה ליישובי השומרון ותאפשר גלישת אינטרנט של עד 5000 מגה (5GB).

עד עתה יחד עם חברות איקס פייבר, 019 ו-IBC הניחה מועצת שומרון סיבים אופטיים ב-80% מהישובים בשומרון והמועצה צפויה לחבר את יתרת הישובים עד סוף 2023.

חברת איקס פייבר מציעה חבילות מוזלות לתושבי השומרון כחלק מהסכם שנחתם עם המועצה, ואלפי משפחות התחברו למערך הסיבים האופטיים ונהנות מגלישה במהירות של עד 1000 מגה.

היום כאמור התקיים טקס התחלת הנחת סיב אופטי פיזי איזורי בנוכחות ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מנכ"ל חברת IBC אנלימיטד יוסי חבר, אמיתי רויטמן מנכ"ל המועצה, אלמוג תירם מנהל פרוייקט האינטרנט המהיר במועצה, יו"רים ונציגי הישובים בגוש מערבא ובגוש קנה.

חברת IBC אנלימיטד היא חברת בת של חברת חשמל, ולכן מתאפשרת הנחת סיב אופטי פיזי איזורי על תשתיות החשמל, מה שיאפשר הנחת תשתית מהירה הרבה יותר.

הסיב האיזורי יונח תוך מספר חודשים ביישובי המועצה - יקיר, נופים, ברקן, רבבה, קריית נטפים, לשם, פדואל, עלי זהב וברוכין. בשלב ב' יגיע הסיב עד צומת תפוח ונבחנת האפשרות להגיע לישובים נוספים. החברה תאפשר התקשרות עם מגוון רחב של ספקים זאת בשל היותה חברה המספקת תשתית אינטרנט ומהירות הגלישה המירבית תעמוד לראשונה על 5000 מגה.

ראש המועצה האזורית שומרון דגן פתח את טקס הנחת הסיב הפיזי האיזורי בברכת "הטוב והמיטיב" ואמר: "חרטנו על דגלנו להביא מיליון תושבים לשומרון, התשתיות בדרך לשם. אנחנו בעיצומה של מהפכת הכבישים העוקפים, כיכרות, רמזורים ותאורה. מהפכת האינטרנט משתווה למהפכת הכבישים, אינטרנט מהיר בשנת 2023 זה מוצר צריכה בסיסי. ראינו כבר ביישובים שפרסנו בהם אינטרנט מהיר, יש יותר עסקים, יותר איכות חיים, ואנחנו מקיימים את מצוות יישוב ארץ ישראל בהידור".

מנכ"ל IBC אנלימיטד יוסי חבר: "כחברת תשתיות התקשורת הסיטונאית המובילה בישראל, IBC אנלימיטד רואה בפעילותה שליחות לאומית לחיבור כל תושבי המדינה לאינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים, זאת כמובן לצד מחוייבותה הכלכלית של החברה לבעלי המניות שלה. המשמעות והמסר של המעמד המרגש היום היא שהתחלנו את השלב הראשון - פריסה של סיב אופטי אשר בסיומה בעוד מס׳ חודשים, אלפים מתושבי מועצה אזורית שומרון ב- 9 ישובים, יהנו מגישה ונגישות לתשתיות התקשורת המתקדמות בעולם.

''באמצעות בחירה באחת מהספקיות איתן אנו עובדים, יוכלו התושבים להצטרף למאות אלפי הלקוחות המרוצים על גבי הרשת שלנו. אנו נמשיך לפרוס בכל הכח את התשתיות המתקדמות שלנו ולהגיע לעשרות אלפי משקי בית חדשים בכל חודש ולהיות החברה עם הפריסה הגיאוגרפית הרחבה ביותר", הוסיף חבר.