האישה שנאנסה על ידי פורץ בדואי בביתה בגדרה הגיבה הערב (ראשון) לראשונה לאירוע הקשה.

בהודעה ששלחה בקבוצת הווטסאפ עם שכניה כתבה בת ה-30: "עכשיו קיבלתי את הטלפון שלי חזרה מהמשטרה. רק רציתי להגיד תודה לכל אחד ואחת מכם, תודה רבה מעמקי נשמתי''.

בהודעה שפורסמה באתר "וואלה" כתבה האישה לשכניה: ''בזכותכם זה הגיע לתקשורת ותפסו אותו. בזכותכם יש לי כח להתמודד עם המקרה, אין עליכם".

האישה עברה לבניין רק לפני כחודש, ואחרי המקרה נסעה להורים שלה. "היא בטראומה מאוד גדולה ומנסה להתאושש, היא והילדים נמצאים בטיפול פסיכולוגי. בנה הקטן היה זה ששחרר אותה מהסלוטייפ שבו השתמש החשוד כדי לקשור אותה".

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים בתשעה ימים את מעצרו של החשוד באונס - תושב הפזורה הבדואית (22). בכניסתו לאולם הדיונים אמר החשוד "זה לא אני". השופט גיל גבאי אישר את פרסום שמו אך סנגורו ביקש לעכב את ביצוע ההחלטה - ושמו ייוותר אסור לפרסום עד מחר, כדי לאפשר לסנגור לערער.

השופט גבאי אמר: "מצאתי חשד סביר ברמה גבוהה שביצע את המעשים שמייחסים לו. הם מגיעים לרף גבוה של מסוכנות. הוא נכנס באישון לילה כשהאישה שהתה בבית לצד ילדיה וביצע בה עבירות מין קשות תחת איום שירצח אותה. עיון בהודעת המתלוננת מעלה תמונה קשה על מה שעברה והנזקים שנגרמו לה".

נציג היחידה החוקרת מטעם המשטרה אמר בדיון: "הפורץ נכנס לבית ותקף ואנס בברוטאליות קורבן לעיני ילדיה כשהם בוכים. הוא המשיך ואמר 'אם תמשיכי לצעוק ארצח אותם' באיומי סכין. הוא קשר אותה בידיה ורגליה וגם את עיניה בשלב מסוים".

"היום, מעבר לחשד הסביר, יש לנו כבר ראיות לכאורה והמון פעולות לבצע. הגענו לחשוד באמצעות מצלמות אבטחה וראיות פורנזיות". לדבריו, "המקרה הזה פגע בתחושת הביטחון של גדרה", הוסיף נציג המשטרה.

עורך דינו של החשוד, אבי כהן, אמר כי "אין לו שום קשר לאירוע, והוא מכחיש כל קשר לדירה (בה אירע האונס)".

הבדואי החשוד באונס נלכד בתום יממה של מצוד. מלבדו נעצרו שישה חשודים נוספים, כולם בני משפחה אחת תושבי הפזורה הבדואית שעובדים ככל הנראה בגדרה. במשטרה מעריכים שהחשוד סרק את השטח ופרץ לדירה ב-3:00 לפנות בוקר במטרה לאנוס. לאחר מכן הוא ברח ליו"ש ונעצר במחסום כשחזר.

ביום שישי הגיע לגדרה השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. "הגעתי לשמוע את התושבים. הם צודקים, הם רוצים ביטחון. אני בסך הכל חודש בתפקיד", אמר השר בן גביר. "התחלנו לעשות צעדים ואני מקווה שנצליח בחודשים הקרובים להקים משמר לאומי, לחזק את תחנות המשטרה ולהקים תחנות משטרה נוספות. להוסיף תקנים למשטרה - על זה אני נלחם".