רונאלדו מוצג בסעודיה. יעזור לישראל?
רונאלדו מוצג בסעודיה. יעזור לישראל?צילום: רויטרס

השחקן הטוב בעולם בשירות ישראל? על פי דיווח הערב (ראשון) ב"כאן11", בקרוב כריסטיאנו רונאלדו עשוי להפוך לשגריר ישראל בערב הסעודית.

על פי הדיווח, משרד החוץ הישראלי שוקל לגייס את הפנומן הפורטוגלי, שחתם רק לפני חודש בקבוצת אל-נאסר הסעודית, לטובת יצירת נורמליזציה בין המדינה בה הוא משחק ושראשי הממשלה שלה הם אלו שדחפו לחתימתו בקבוצה הסעודית לבין ישראל.

מטרת גיוסו של רונאלדו לטובת משרד החוץ הישראלי הינה בכדי לקדם את דעת הקהל ברחוב הסעודי לטובת נורמליזציה עם ישראל.

ב"כאן11" אמרו כי היוזמה נמצאת רק בדיונים ראשוניים במשרד החוץ בראשות השר אלי כהן, אך שם מאמינים כי לרונאלדו הפורטוגלי יש את היכולת לעשות עוד צעד גדול בדרך להסכם היסטורי בין שתי המדינות.

כזכור, רונאלדו עבר לערב הסעודית בינואר האחרון אחרי שנים באירופה ונחשב לאחד האנשים המשפיעים בעולם כולו ובסעודיה בפרט. בעבר רונאלדו פרסם חברות ישראליות כמו חברת התקשורת 'הוט' ואף שיחק במדי נבחרתו פורטוגל נגד נבחרת ישראל.

אם וכאשר זה אכן יקרה וייחתם הסכם נורמליזציה היסטורי בין שתי המדינות, תצטרף ערב הסעודית לשורת מדינות ערב שכבר חתמו על הסכמים עם ישראל ביניהן איחוד האמירויות, מרוקו ועוד.

רק לפני כחודשיים אוהדי כדורגל ישראלים רבים הורשו לטוס לקטאר בה התקיים המונדיאל האחרון, וכעת הממשלה רוצה לקיים נורמליזציה גם עם ערב הסעודית, אחת המדינות הגדולות והמשפיעות בעולם הערבי שבכוונתה לארח בעצמה את טורניר גביע העולם בכדורגל ב-2030.