סופה
סופהפלאש 90

שעות ספורות לפני משחק הכדורגל בין האלופה ומוליכת הטבלה מכבי חיפה להפועל חדרה שאמור היה להתקיים הערב (שני) באצטדיון נתניה, הודיעה מנהלת הליגות בכדורגל על דחיית המשחק.

מוקדם יותר היום התרו חזאים על הסכנה בדבר קיום המשחק באצטדיון בנתניה, אך במנהלת הליגות אמרו כי ההחלטה על אי קיום המשחק אינו בסמכותם, כאשר שם גלגלו את האחריות לפיקוד העורף ולמשטרת ישראל.

לאחר מספר שעות במהלכם אוהדים רבים מתחו ביקורת קשה על מנהלת הליגות והציעו למכירה את כרטיסיהם למשחקים, חזרה בה מנהלת הליגות והודיעה כי המשחקים שאמורים היו להתקיים היום ומחר יידחו.

בהודעתם, כתבו ראשי המנהלת: "לאור תנאי מזג האויר הקיצוניים בישראל ומתוך דאגה לשלום השחקנים, בעלי התפקידים והאוהדים ולאחר שיחות עם הקבוצות המעורבות, הוחלט כי המשחקים המתוכנים להיערך היום ומחר בשתי הליגות המקצועניות ידחו".

במנהלת הליגות חששו לפגיעה בחיי אדם זאת בשל הרוחות העזות שעלולות היו לפגוע באוהדים שיימצאו ביציעים העליונים, ולאחר דין ודברים עם ארבע קבוצות הליגה הבכירה החליטו על דחיית המשחקים כולם, בשתי הליגות המקצועניות.

יש לציין כי סערת מזג האוויר והסופה שכבר קיבלה את הכינוי "ברברה", הייתה ידועה כבר מלפני מספר ימים באופן וודאי אך במנהלת הליגות לא פעלו בכדי למצוא פיתרון למקרה של דחיית משחקים.

בכל מקרה נראה כי אם אכן מזג האוויר הסוער יירגע ביום רביעי בערב, המשחקים יתקיימו ביום זה כאשר לוח זמנים צפוף במיוחד מחכה בהמשך העונה.