שר המורשת הרב עמיחי אליהו (עוצמה יהודית) משוכנע שהתנהגות האופוזיציה ובראשה יאיר לפיד מעודדת את ההסתה ברחובות ואת הקריאות לרצח ראש הממשלה.

"אני נמצא בסערת רגשות יותר מאשר בזעם'', אמר אליהו כשהוא יוצא ממליאת הכנסת, ''מסיבה מאוד פשוטה. אתה יכול לדבר על אחדות, אתה יכול לדבר על מחלוקת. אתה גם יכול לחלוק על כל התהליכים שאנחנו עושים פה היום בממשלת ישראל. אבל מה שעושה יאיר לפיד זה פשוט במתק שפתיים זורק עלינו את כל השנאה שיש במדינה. זורק עלינו שהוא כבן לניצולי שואה הילדים שלו כבר לא מרגישים שייכים לארץ".

"ריבונו של עולם, יאיר לפיד היה זה שאמר שההתנתקות היא לשבור את הרוח של הציונות הדתית. אתה לא מתבייש? עליתם עלינו עם סוסים בעמונה, הוצאתם נפטרים מהקברים שלהם, ריסקתם אותנו לחתיכות, מעולם לא חשבנו לא לשרת את מדינת ישראל. כאב לנו, היינו במשבר עמוק, אבל אתה מדבר עלינו?! זה לא ייאמן. הם מדברים היום על ירי ברחובות, הם מדברים על לפגוע בראש ממשלה".

לשאלה האם הוא מחבר בין הדברים של לפיד לבין הציטוטים הקשים נגד נתניהו, אומר השר אליהו: "בוודאי, ללא שום ספק. הרי השיח של ממשלת אחים הוא שיח שהתחיל אותו נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק. הוא התחיל עם השיח הזה ושם את האקדח לא על השולחן, הוא שם אותו מתחת לשולחן. הוא אמר 'אתם תמשיכו, אתם תובילו למלחמת אחים', ותוך חודשיים זה השיח ברחובות".

"האקדח של נשיא בית המשפט העליון אהרון ברק שהונח בצמד המילים 'מלחמת אחים' תחת הכיסוי של דאגה, היום כבר נמצא על השולחן. מי שאשם בזה זה אותם אנשים שבמתק שפתיים לוקחים את האחדות, לוקחים את הדבר שהוא כל כך חשוב לכולנו, ובשם האחדות מאשימים אותנו, מפלגים מתסיסים וממרידים. זה מאוד כואב לי", הוא מוסיף.

"אני מודאג מאוד'', מספר שר המורשת, ''אבל אני יודע שאנחנו נעבור את זה. אני חושב שצריך להידבר, לא להתפשר, צריך להסביר. אבל יש עוד ארבע וחצי שנים בחירות. אם השמאל יצליח לשכנע את הציבור שאנחנו לא פועלים נכון, אם באמת הקטסטרופה הזאת שהם מדברים עליה תתרחש, אז העם יזרוק אותנו החוצה. בצדק, אגב. גם אני אזרוק את עצמי החוצה אם באמת הקטסטרופה שהם מדמיינים שהכל יקרוס ותהיה פה מדינה של פגיעה בזכויות אזרח".

"אבל כולנו יודעים שלא תהיה פה מדינה כזאת. כולנו יודעים שאנחנו עם נפלא שאוהב שלום ורודף שלום, אלא מה, יש כאן מחלוקת'', מסביר השר אליהו ומציע להציג לציבור בצורה ברורה את רפורמת לוין. "את הדברים האלה אנחנו צריכים להסביר, ואנחנו גם צריכים לומר לשמאל שיש עוד ארבע וחצי שנים בחירות – תתמודדו בצורה הוגנת, שוויונית. אל תשתמשו, וסליחה שאני לוקח את זה עכשיו לימי אוסלו, אל תשתמשו בכל מיני תרגלים שאתם קונים שרים בעזרת רכבים או מאיימים על ראשי ממשלה שאם הם לא יבצעו את ההתנתקות אז יכניסו את הילדים שלהם לכלא. זה לא עובד ככה. דמוקרטיה זה כללי משחק שהם שקופים".

על האונס הקשה בגדרה אומר השר אליהו: "אני חושב שבאופן פשוט זה אירוע לאומני, הראייה שהוא לא אנס אצלו. הפגיעה בנשים היא תופעה של הטרדות, פגיעות וזלזול, לא רק בנשים. אנחנו רואים סרטונים בטיקטוק של ערבים שהם מושכים בפאות של ילדים חרדים. זה לא טרור של בודדים, הוא קולקטיב, והקולקטיב הזה נלחם על מנת לשבור לנו את הרוח. וחלק מהדבר שהוא עושה זה לפגוע גם בדברים האלה".

"זה מדהים אותי עד כמה אנחנו טהורים, עד כמה אנחנו חפצי חיים, עד כמה אנחנו מתעבים את כל הרוע הזה, וכמה הם מעודדים את זה. עד רמה שהאנס הזה התקבל בסוכריות ובקלאוות בתוך הציבור שלו. אצלנו אם בן אדם היה עושה את זה, היינו מנדים אותו וזורקים אותו מכל רוח. ילד בן 13 שמחזיק אקדח, ורואים שהוא לא ירה בו בפעם הראשונה, אלא הוא כבר מאמן עליו הרבה מאוד ויורה בילדים, הורים ואנשים. אם הילד שלנו ירה באקדח אנחנו לא נעבור על זה בשתיקה", אומר השר אליהו.

בסיום דבריו הוא אומר: "יש פה עם שאוהב חיים, אוהב את השלום, זה אנחנו, ויש פה מרצחים שפלים. אני לא אומר שכל העם שלהם הוא כזה, אבל יש פה מרצחים שפלים שגדלים באווירה שיש שם מערכת חינוך שתמוכת בזה, יש שם תרבות שתומכת בזה, ותקציבים שהם מקבלים ממקומות זרים. את כל הדבר הזה אנחנו חייבים לגדוע", מסכם השר אליהו.