יוסי ברודני בדירה של אוהל שרה
יוסי ברודני בדירה של אוהל שרהצילום: באדיבות

ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני הגיע לביקור בדירה של 'אוהל שרה', לערב של חיבור והבעת תודה למתנדבות על תרומתן לקהילה.

'מעגל גבעת שמואל' – היא יוזמה מקומית של נשים שמגיעות לבקר בדירה של מערך הדיור המיוחד של 'אהל שרה' בשבתות, חגים ובסתם יום של חול. המתנדבות מסייעות לדיירי ודיירות הדירה במטלות הבית ומפעילות אותן בפעילויות חווייתיות.

במהלך הביקור שוחח ראש העיר ברודני עם הדיירים והתרשם עמוקות מהמעטפת הקהילתית החזקה לה הם זוכים. "ניכר כי ארגון אהל שרה בנה מערך דיור חזק, עם חשיבה עמוקה עד לפרטים הקטנים", אמר ראש העיר. "הווי החיים והקסם המיוחד שבולטים מקירות הדירה, שבו את ליבי. אפעל להרחיב את שיתוף פעולה עם אהל שרה גם לתחומים נוספים כמו חינוך ותעסוקה לטובת תושבי גבעת שמואל".

בהמשך הערב נהנו דיירות הדירה מפעילות אטרקטיבית. קבוצת הנשים ממעגל גבעת שמואל ערכה תוכנית שכללה חימום קצבי, משחק כדורים ססגוני וארוחת ערב מפנקת.

אחת הדיירות, נערה עם צרכים מיוחדים נשאה ברכת תודה לצוות המסור של 'אהל שרה' ולקבוצת המתנדבות. בסיום הערב הגישו הדיירות לראש העיר שי כאות הוקרה ולצוות המתנדבות העניקו יצירות פרי ידיהן של חניכות 'אהל שרה'.

אבישי לבבי, עו"ס במערך הדיור של אהל שרה מסכם את הביקור: "החיבור המיוחד בין קבוצת המתנדבות לדיירי ודיירות מערך הדיור של אהל שרה, הוא הוכחה ששוויון וקבלת האחר הם מושגים שאפשר לתרגם למציאות, דבר שאנחנו עושים בהובלת ראש מוסדות 'אהל שרה' הרב אברהם גינזבורג ובחזונם של מייסדי הארגון הרב שמואל גינזבורג ורעייתו הרבנית רבקה ע"ה. קבוצת המעגל שחוגגת אתנו כל חג ומועד סביב מעגל השנה ולא שוכחת את ימי ההולדת, מכניסה לדירה חיים חדשים ומעצימה בדיירים את תחושת השייכות בקרב חברת השווים".

מלכה וינברג, מנהלת 'אהל שרה' מוסיפה: "העבודה המשותפת משני עברי המתרס, מאפשרת למעגל הקסמים הזה להמשיך ולגדול. הצוות שלנו מגויס ומחויב לקבל את הנשים ואת פעילותן בזרועות פתוחות. מה שגורם לקבוצה לא רק לצאת בתחושת נתינה ורוממות אלא מאפשר להן להמשיך בעקביות ובנחישות. אני מודה לאבישי על הליווי מקרוב, לרכז הדירה מאיר ביג'אואי ולצוות המדריכים ולדיירים המקסימים על תחושת הבית החם והכנסת האורחים".