תוכנות לעריכת וידאו- בקרוב היסטוריה?
תוכנות לעריכת וידאו- בקרוב היסטוריה?צילום: iStock

אחרי שהתרגלנו לכך שאפשר ליצור תמונות או סיפורים תוך מספר שניות בעזרת משפט- נראה שבקרוב היכולות של הבינה המלאכותית תתרחב גם לכדי יצירת סרטונים שלמים.

חברת Runaway הודיעה כי היא עובדת על פרויקט בשם Gen1 שיוכל לייצר סרטונים שלמים תוך שניות בודדות כאשר המשתמשים רק יצטרכו להגדיר לו מה הם רוצים שיהיה בסרטון.

החברה, שקשורה בעקיפין גם למודל יצירת התמונות Stable Diffusion, אמרה כי בתור שלב ביניים הא תשיק בקרוב כלי שיאפשר להחליף את הרקע של סרטוני וידאו. בהדגמה שפורסמה, ניתן לראות כיצד סרטון של אדם הולך ברחוב יכול להפוך בלחיצת כפתור לגרסת לגו של אותו הסרטון או לחלופין החלפת הרקע או שינוי הדמויות שמופיעות בסרטון. כחלק מיצירת הסרטון, ניתן להגדיר גם האם צילום הסרטון יהיה סטטי או דינמי וכן את סוג השוט המתאים.

המרוץ ליצירת מודל בינה מלאכותית יוצרת לבניית סרטונים החל כבר לפני מספר חודשים, כאשר חברת מטא (חברת האם של פייסבוק) הודיעה כי היא מפתחת כלי כזה למשתמשים שלה. מאז, הודיעה גם חברת גוגל על פיתוח אפליקציה לייצור סרטונים מטקסט, אך בינתיים אף אפליקציה לא שוחררה לקהל הרחב.

אבל גם אם כלי היצירה עדיין לא הופצו לקהל הרחב, זה לא אומר שלא ניתן להשתמש כבר עכשיו בבינה מלאכותית לייצור סרטונים. נטפליקס פרסמה אתמול סרטון אנימציה קצר והפתיעה את הגולשים כאשר בסיום הסרטון הקרדיט על יצירת הרקע ניתן לבינה מלאכותית. נטפליקס עצמה עדיין לא הגיבה באופן רשמי ליצירה, אבל נראה שהעתיד של עיצוב ועריכת סרטונים עומד להשתנות בקרוב.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!