יותר קל מאשר להסתובב ברחוב
יותר קל מאשר להסתובב ברחובצילום: iStock

כאשר יותר ויותר אנשים מעדיפים להישאר בבית ברשתות החברתיות במקום לצאת החוצה, זה נראה רק טבעי שגם הקבצנים יתחילו לעבור לשם.

בחודשים האחרונים באינדונזיה התחילו מקבצי נדבות רבים באינדונזיה לצלם את עצמם לסרטוני טיקטוק קצרים בבקשה לתרומה, כאשר גורמים בממשלה מנסים למנוע את התופעה.

בין סרטוני ריקודים ואתגרים, באינדונזיה התרגלו כבר לסרטוני הקבצנים בטיקטוק. במקום שוטטות ארוכה ברחובות, קבצנים רבים החלו לצלם את עצמם כשהם מתגלגלים בבוץ או מבקשים תרומה כשהם מניחים גיגית על הראש שלהם עם כיתוב לבקשת עזרה.

לפי אתר החדשות האינדונזי Antara חלק מהסרטונים אף הובילו לחקירות משטרתיות בקשר להונאה ומעורבות של גורמים פליליים. מערכת הרווחה האינדונזית ביקשה מהגולשים להפסיק לתרום למקבצי הנדבות הדיגיטליים כאשר מלבד החשש להונאה, הטרנד עלול להוביל לפגיעה בנזקקים עצמם.

לדברי מערכת הרווחה, טרנד הסרטונים עלול להוביל לתחרות בה כל נזקק יבקש לצלם את עצמו כשהוא במצב גרוע יותר מהאחרים. אחת מהנשים הפופולאריות בתחום, נוהגת לצלם את עצמה בסרטוני לייב מתוך אמבטיית בוץ, והחשש הוא שעם התרחבות התופעה יהיו גם כאלו שינסו לפגוע בעצמם על מנת לעורר עניין בקרב הגולשים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!