כלי הנשק
כלי הנשקצילום: תקשורת שב"כ

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל במהלך חודש דצמבר נעצרו ע"י ימ"ס מג"ב אדם ומחמד אבו טהא, שני אחים, אזרחים ישראלים, תושבי תל שבע, ומג'די עמארנה, פלסטינאי, תושב הכפר יעבד הסמוך לג'נין, בחשד לסחר רחב היקף בתחמושת קליעית וחלקי אמל"ח.

בחקירת שב"כ עלה כי האחים רכשו את התחמושת בישראל ומכרו אותה באיו"ש לפעילי ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני מהכפר יעבד. עוד עלה כי מדובר באספקת תחמושת בהיקפים משמעותיים, של כ-150,000 כדורים ומאות מחסניות לנשק מסוג M16, אשר הועברו כאמור לפעילי טרור באזור ג'נין.

עוד נחשף בחקירה כי האחים ביצעו עבירות ביטחון רבות של אספקת עשרות חלקי נשק לפעילי הטרור באזור ג'נין. כמו כן, מכרו השניים חלקי נשק גם לגורמים פליליים ברחבי הנגב. בנוסף לעבירות הביטחון שבוצעו ע"י שני האחים, האחרונים ביצעו עבירות פליליות רבות, לרבות עבירות שונות בנשק.

במסגרת החקירות עלה גם כי קיימים מעורבים נוספים, ועל כן בחודש ינואר נעצרו שני אזרחים ישראליים נוספים, חאלד אלאעסם ומ'ענם אלאעסם, תושבי הנגב אף הם, החשודים בעבירות אמל"ח במסגרת הפרשייה. כנגד השניים הוגשה היום הצהרת תובע ובימים הקרובים צפוי להיות מוגש כנגדם כתב אישום.