נועם יעקב. ישחק לראשונה במדי הנבחרת הבוגרת
נועם יעקב. ישחק לראשונה במדי הנבחרת הבוגרתצילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים

בעוד שבועיים תקיים נבחרת הכדורסל של ישראל את שני משחקיה האחרונים במסגרת מוקדמות אליפות העולם בכדורסל. למעשה, שני המשחקים האחרונים, נגד פינלנד וסלובניה, יהיו לפרוטוקול בלבד כאשר הנבחרת הישראלית כבר איבדה כל סיכוי להעפיל לטורניר שיתקיים בקיץ הקרוב.

אל צמד המשחקים האחרונים בקמפיין המאכזב, תעלה הנבחרת ללא מאמנה שהתפטר מתפקידו, גיא גודס, כאשר מי שימלא את מקומו יהיה עוזרו נדב זילברשטיין שבעצמו פוטר רק לפני שבועיים מאימון מכבי ראשון לציון מהליגה השניה, הליגה הלאומית בכדורסל בשל מקומה בטבלה.

בשל העובדה כי המשחקים יתקיימו לפרוטוקול בלבד, כך גם הזימונים לסגל הנבחרת מהווים בעיקר ניסוי כלים אך לא כזה שיחייב את המאמן הבא, כאשר מרבית הזימונים אלו שחקנים צעירים.

שניים מהשחקנים הצעירים והבולטים שבהם, שזכו לזימון בכורה לנבחרת הבוגרת הם נועם יעקב ואיתי מושקוביץ.

יעקב בן ה-18, כיכב באליפות אירופה לנוער בקיץ האחרון והצטרף לאחרונה להפועל ירושלים בהשאלה מווילרבאן הצרפתית, כאשר זה נחשב לאחת ההבטחות הגדולות של הכדורסל הישראלי. לצידו בעמדת הגארד ישחק במדי הנבחרת הבוגרת לראשונה גם מושקוביץ, שחקנה של הפועל גליל עליון. העונה מעמיד מושקוביץ ממוצעים של 11.8 נקודות למשחק בליגת העל שבכדורסל ומדייק ב-39% לשלוש. בדצמבר האחרון נבחר לשחקן הישראלי המצטיין של החודש.

מי שלא יתייצבו למשחקים האחרונים של הנבחרת בקמפיין הנוכחי אלו שחקני מכבי ת"א שמתמודדים בימים אלו בניסיון להעפיל לשלב הפלייאוף של מפעל היורוליג האירופי וינסו להצליח במשימתם בזמן שהנבחרת משחקת את משחקיה הלא חשובים והאחרונים בקמפיין המאכזב.

הסגל המלא: בר טימור, רועי הובר, ניב משגב, אור קורנליוס, נועם יעקב, מייקל בריסקר, גיל בני, איתי מושקוביץ, אדם אריאל, נתנאל ארצי, נמרוד לוי, עוז בלייזר, תומר גינת, עידן זלמנסון, איתי שגב, גבי צ'אצ'אשווילי.