יועז הנדל
יועז הנדלצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל פרסם בעיתון ישראל היום את הטור השבועי שבו מתח ביקורת על עצירת הוועדה לתכנון בנייה באיו"ש.

"קחו לדוגמא את נושא ההתיישבות באיו"ש. אני מאלה שרואים בהחזרת הריבונות לנגב ולגליל משימות חשובות לא פחות מישובים באיו"ש אבל בקואליציה הנוכחית יש כאלה שהקדישו את הקרירה לאיו"ש. דאגו לכל בית וכל תכנון של ישוב".

"חודש בדיוק אחרי הקמת הממשלה הקודמת, זו שאני הייתי חלק ממנה, פורסמה בישראל היום ביקורת על כך שמועצת התכנון העליונה באיו"ש לא התכנסה. מועצה שתפקידה לאשר בנייה בישובים היהודים. הם צדקו.
רק במאי 2022 אושרו 4000 יחידות דיור ומאז כלום".

"אני מספר את זה מכיוון שלפני שבועיים בעקבות הפיגועים יצאה הודעה מלשכת נתניהו עם הבטחה לתוכניות בנייה באותו שבוע. חלפו שבועיים וחצי והתברר שיש מחויבות של נתניהו להקפאת בנייה וסמוטריץ' ביקש ממנהיגי ההתיישבות באיו"ש לא לעלות לקרקע. הפכו לתנועת מימד החדשה", כתב.

"ומה לגבי המועצה לתכנון בנייה, מתברר שאחרי 41 יום היא לא התכנסה. סמוטריץ שר אחראי, נתניהו בממשלה, והנה חזרנו לתיאורית הכבשים. ביקורת כי הבנייה חשובה למישהו? כלום, שתיקה. האירוע הזה הוא תמצית הבעיה בממשלות 'ימין מלא'. הפנטזיה הוגשמה. אין 'חלילה' אנשי מרכז או שמאל ציוני בממשלה הזאת.

לכאורה היו אמורים לקדם את ההתיישבות. לעשות מה שהבטיחו בחאן אל אחמר. בפועל מקדמים הטבות אישיות. מי שמחפש ימין בהתיישבות, משילות, הגנה על המולדת זה לא שם. הם התייאשו מלהיות ימין, הם מסתפקים בתואר שר שני ולריב עם שמאלנים".