העקירה מגוש קטיף
העקירה מגוש קטיףPierre Terdjman/ Flash90

מוקד הפעילות של מרכז קטיף רוחש כמו כוורת דבורים. נציגות המרכז עסוקות כל הזמן בניתנת מענה לפניות הרבת שמגיעים מבתי ספר רבים.

שיא הפעילות יהיה כמובן וא המשדר המרכזי. הפעם הכינו אנשי מרכז קטיף משדר מיוחד הכולל חידון על ההתיישבות בגוש קטיף בהשתתפות הצ'ייסר. ביום שני בבוקר בכ"ב בשבט יעלה השידור לאוויר ולזוכים מחכים פרסים מדהימים.

לצורך המיזם הזה הקימו במרכז קטיף מערך טכנולוגי מיוחד שיוכל לעמוד בו זמנית עם כל מאות הכיתות שישתתפו בחידון. לצורך כך נשלחו כבר לכל בתי הספר פרטי התקשרות והסבר על הדרך לרישום להשתתפות במשדר.

"כל שנה אנו מתרגשים לראות את היוזמות החדשות של בתי הספר ואת ההשקעה בתערוכות ובמרכזי למידה" אומרת חגית, רכזת הפעילות.

בתי ספר רבים בחרו השנה לשחזר את השרשרת האנושית ברחובות היישוב בשיתוף הורים. באולפנת נווה דקלים בניצן הכינו תערוכה מיוחדת של דגמים ממבנים שהיו בגוש קטיף. מנהיגות התלמידים של ישיבת אמית עמיחי רחובות ארגנה שבוע גדוש פעילות וכך גם באולפנת בנ"ע בלכיש ובאולפנת צביה באשקלון.

"אנחנו גם רואים כניסות רבות לאתר האינטרנט שלנו", אומרת לורנס בזיז ממרכז קטיף, "אנו ממש מרגישים את התנועה של המחנכים שנכנסים למאגר הפדגוגי שלנו ובוחרים את מה שמתאים להם, מתוך שפע המערכים החינוכיים והסרטים השונים"

לפי ההכנות המוקדמות בבתי הספר – אפשר לומר בוודאות שגם 17 שנה אחרי העקירה מגוש קטיף מחנכים רבים מבינים את החשיבות הערכית הגדולה של יום גוש קטיף וממנפים אותו ליום של העמקה חינוכית וערכית.

מי שגם רוצה להשתתף בחידון מוזמן להירשם כאן