דביר דמרי במוצאי השבת בטורקיה
דביר דמרי במוצאי השבת בטורקיהצילום: באדיבות המצלם

המאמצים לאיתור ניצולים מרעידות האדמה בטורקיה נמשכו גם בשבת האחרונה ומשלחת 'הצלה ללא גבולות' עסקה בהצלת חיים בעיר אדיאמן שנפגעה קשות כתוצאה מרעש האדמה.

דביר דמרי, חבר המשלחת, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על העבודה הבלתי נגמרת - כולל בשבת. "במהלך השבת פעלנו סביב השעון בטיפולים שונים. הצוות עבד רצוף למעט הפסקות קצרות לקידוש וסעודות שבת. אני שמח שכמות הפונים לבית החולים יורדת מיום ליום בצורה משמעותית. מדובר בנתון משמח מאוד, אנחנו רואים שהמצב מתחיל להשתפר ונמצא בשליטה".

דמרי מוסיף כי "נראה שהטורקים מתחילים להשתלט על המצב. סטודנטים לרפואה ומתמחים מאנקרה ואיסטנבול מגיעים לאזורי האסון על מנת לעזור לבתי החולים המקומיים. הצבא מפזר את הפצועים לבתי החולים השונים לפי ייעוד שכל בית חולים מתמחה בו. בנוסף, שדה התעופה המקומי באדיאמן נשלט כולו על יד הצבא ומבצע רכבות אוויריות לאנקרה, איסטנבול, ועוסק בעיקר בהטסת פצועים מאזורי הסכנה לאחר שמבם יוצב בבתי החולים המקומיים".

"גם מבית החולים שלנו באדיאמן יוצאים עוד אמבולנסים שלוקחים מטופלים לבתי חולים אחרים ברחבי המדינה. למשלחת שלנו הצטרפו שני רופאים עם הכשרות ספציפיות על פי הצרכים בשטח שחברו מיד לכוחות המקומיים וסייעו בפרוצדורות רפואיות מורכבות לייצוב והצלת הפצועים ששרדו, לצד המשך החיפושים אחרי ניצולים נוספים", הוא מוסיף.

לדעתו עדיין לא אפסה התקווה למצוא ניצולים למרות הזמן הרב שעבר מאז האסון. "תמיד יש עוד סיכוי קטן למצוא ניצולים ואנחנו עושים את כל המאמצים לשם כך".