ח"כ דן אילוז מהליכוד הגיע היום (ראשון) לסיור של תנועת ריבונות בבקעת הירדן. "אנחנו פה כדי להעביר מסר חזק: אנחנו מאמינים בריבונות ביהודה ושומרון וחושבים שצריכים להתחיל דווקא בבקעת הירדן שעליה יש קונצנזוס", אומר ח"כ אילוז לערוץ 7.

לדבריו הרכב הממשלה מחייב לקדם את הנושא. "אנחנו ב"ה עם ממשלת ימין חזקה שבה יש קונצנזוס בנוגע לריבונות. אז נכון שהממשלה עושה הרבה דברים טובים גם בנושא המשפטי, הכלכלי ובתחום של ביטחון הפנים, אבל אסור לשכוח את הריבונות. אם בעוד כמה שניםף כשנסיים עם הממשלה הזאת, אנחנו נסתכל אחורה ונראה שלא התקדמנו בנושא הריבונות - זאת תהיה בכיה לדורות. דווקא עכשיו, כשיש כל מיני קולות בינלאומיים שמדברים על הקפאת בנייה בעקבות הטרור, אנחנו אומרים הפוך - התשובה היחידה צריכה להיות שנעמיק את השורשים שלנו בארץ. התשובה צריכה להיות ריבונות".

"עכשיו אין לנו תירוצים. פעם היו כחלון וציפי לבני, היו כל מיני תירוצים. הריבונות היא קונצנזוס בממשלה הזאת. אמנם יש לחצים, אבל נתניהו כבר הוכיח פעם אחר פעם שכשעומדים חזק כמו שהוא עמד, דווקא אז מביאים הישגים למדינת ישראל. אני מאמין שגם במקרה הזה הוא יהיה חזק מול כל הלחצים כדי לקדם את המדיניות שלשמה נבחרנו", הוא מוסיף.

ח"כ אילוז מספר כי הוא וח"כ יוסי טייב מש"ס מקימים בימים אלה שדולה במטרה לקדם את החלת הריבונות. "אנחנו נביא את הנושא הזה לכנסת גם דרך השדולה וגם דרך הצעות חוק. אני מאמין שנקבל גם תמיכה של ראש הממשלה".

לדבריו, בקעת הירדן היא רק מהלך הפתיחה של הריבונות וכי המטרה היא להגיע בסופו של דבר להחלת החוק הישראלי על כל שטחי יהודה ושומרון.