קידום אתרים
קידום אתריםצילום: FREEPIK

במהלך קידום אתרים אורגני אנו מבצעים מגוון רחב של תהליכים שונים ומגוונים במטרה לאנדקס את האתר שלו ולהעלות את המהימנות שלו במנועי החיפוש כל הדרך עד למיקומים הראשונים במנועי החיפוש.

חלק בלתי נפרד ובעל חשיבות רבה במלאכת הקידום אלו הן תגיות הMETA באתר. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות, אנשי המקצוע של חברת קידום אתרים אורגני WEBS פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

עושים סדר: מה הן תגיות מטא?

אם אתם מגיעים מעולמות הקידום ו/או שהתעניינתם בקידום אתרים אנו מניחים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי "תגיות מטא"(Meta Tags) אך לא הייתם בטוחים מה בדיוק זה אומר ומה הן אותן תגיות. כאשר אנחנו מדברים על תגיות מטא אנו הלכה למעשה מדברים על תגיות קוד המופיעות בתוך שורת הקוד של האתר ו/או של עמוד אינטרנט ספציפי באתר אך אותן תגיות לא נראות כלל לעין כלפי חוץ.

תפקידן של תגיות המטא ושורות הקוד שלא נראות לעין הוא להציג מידע רלוונטי וחיוני אל מנועי החיפוש השונים כך שידעו איך להתייחס לאתר שלנו. כיום אנו רואים מגוון רחב של תגיות מטא המשפיעות על מלאכת הקידום של האתר .

מה הם סוגי תגיות המטא השכיחים ביותר?

כאשר אנחנו מדברים על תגיות מטא אנו רואים מגוון רחב של תגיות מטא, בין התגיות השכיחות אנו רואים:

  • מטא כותרת (Title) – כשמה כן היא זו היא תגית הכותרת של העמוד בו אנו נמצאים. אנו למדים כי לכל דף באתר שלנו יש תגית כזו המופיעה בחלק הראשי של העמוד בשורת הקוד (כמו כל תגית מטא גם תגית זו איננה נראית לעין אלא מופיעה רק למנועי החיפוש). תגית הכותרת נחשבת לאחד הדברים החשובים ביותר ולכן חשוב להתאים אותה בצורה מיטבית אל מנועי החיפוש בהתאם לחקר מתחרים, חקר מילות מפתח ואופטימיזציה נכונה. יחד עם זאת, ההמלצה היא לא לעבור בשום פנים ואופן 65 תווים מאחר והכותרת תקטע באמצעות מנועי החיפוש.
  • מטא תיאור (Meta Description) – תגיות אלו הן למעשה תגיות התיאור אשר מופיעות בדיוק מתחת לתגית הכותרת שלנו (Title). תיאור זה הינו תיאור נוסף שלא מופיע בשום פנים ואופן באתר אל רק אל מול מנועי החיפוש בשורת הקוד של האתר במטרה לעזור לגוגל "לאנדקס" בצורה נכונה את העמוד. בתגית התיאור אנו נרצה לכלול יותר מ – 130 תווים אך באותה נשימה לא יותר מ – 160 תווים. בדומה לתגיות הכותרת אנו נרצה לכלול גם פה את מילות המפתח הרלוונטיות במטרה לחזק את המהימנות אל מול מנועי החיפוש.
  • תגיות מטא רובוט (Robots.TXT) – מדובר באחד מן תגיות המטא המפורסמות ביותר, אם אתם מגיעים מן התחום ו/או מביעים עניין בעולמות הקידום אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא פעם את הביטוי "Robots.TXT". תג מטא רובוט הינו למעשה תג ייעודי אשר מטרתו להודיע למנוע החיפוש שלנו איזה דפים באתר גוגל צריך לאנדקס ואלו עמודים לא. תגיות הרובוט נותנות הוראת למנועי החיפוש – האם לייחס חשיבות לקישורים בעמוד או שלא, אם לאנדקס את התוכן או שלא וכן הלאה. ניתן למצוא לא מעט דפים באתר אשר נותנים ערך מוסף ללקוחות אך לאו דווקא יהיו נכונים למנועי החיפוש מסיבות קידומיות שונות.
  • תגית ALT – תגית זו הינה תגית המשמשת כטקסט חלופי אותו אנו נרצה להציג במקרים מסוימים. לדוגמא אנו למדים כי גוגל אינו יודע לקרוא "תמונות" בשום צורה, דרך תגיות alt אנו יכולים להוסיף נופך מילולי אל התמונות ובכך לעזור לגוגל להבין במה מדובר. ברוב המקרים אנו נרצה להשתמש במילת המפתח המרכזית לעמוד, אך באותה נשימה ניתן גם לתאר באופן חופשי את התמונה ו/או את הקשר הישיר שלה אל העמוד. כמו כן, מעבר לכך שאנחנו עוזרים לגוגל אנו רואים יתרון נוסף בתגיות אלו מאחר והן חלק בלתי נפרד מן הנגשת האתר שלנו אל בעלי מוגבלויות.
  • מטא מילות מפתח(Keyword) – תגיות אלו משמשות על מנת לספק לגוגל ושאר מנועי החיפוש מידע רלוונטי בכל הקשור לביטוי המפתח הרלוונטי.

תגיות מטא – חלק אינטגרלי מן תהליך הקידום

כפי שכבר הצלחתם להבין תגיות מטא נחשבות לחלק אינטגרלי מן תהליך הקידום ואף נחשבות לכלי הכרחי לאופטימיזציה. אנו רואים חשיבות רבה בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר יאפיין יחד איתכם את הצרכים שלכם ויבנה עבורכם אופטימיזציה נכונה באתר הכוללת עריכת תגי מטא ועדכון תגיות מטא בהתאמה.

תוצאות אופטימאליות – עבדו אל מול בעל מקצוע המתמחה בתחום

קידום אתרים איננה מלאכה קלה ודורשת מקצועיות, מיומנות, יצירתיות והבנה מלאה ורחבה של מנועי החיפוש. על מנת להגיע אל תוצאות אופטימאליות אין זה מספיק אך ורק לערוך תגי META אם כי עריכה ועדכון נכון של תגים אלו מקדם אתכם אלפי מונים אל מול מנועי החיפוש. על מנת למקסם ככל האפשר את התוצאות במנועי החיפוש יש לעבוד עם בעל מקצוע המתמחה בעולם הקידום לצד חקר תוכן ומתחרים אשר יספק לכם מעטפת מלאה תחת קורת גג אחת. בדקו כי בעל המקצוע איתו אתם עובדים הינו בעל ניסיון, ותק, מוניטין וחוג לקוחות עשיר בעולמות הקידום – כך תוכלו לדעת שהגעתם למקום הנכון עבורכם.

WEBS חברת קידום אתרים אורגני – מתמחה באופטימיזציה למנועי חיפוש

חברת קידום אתרים אורגני WEBS הינה אחת החברות המובילות בישראל בעולמות הקידום, החברה פועלת כבר למעלה מעשור בתחום והפכה לביתם של אלפי לקוחות ברחבי הארץ. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו המונה אלפי לקוחות ברחבי הארץ ולבחור נכון, זה הזמן לבחור WEBS.