ראאד סאלח
ראאד סאלחצילום: באסל עווידת, פלאש 90

השייח’ ראיד סלאח, לשעבר ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ומבכירי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, מגיב על ההחלטה להאריך את צו איסור היציאה מהארץ שהוצא נגדו וקושר בינה לבין המאבק באלימות בחברה הערבית.

בראיון לאתר החדשות הערבי ישראלי "מווטיני 48" אמר סלאח: "צו איסור היציאה מהארץ מבוסס על הפצת כזב והטעייה, כיוון שכולם יודעים כי בסוף 2015 הממסד הישראלי הוציא צו בלתי צודק המוציא מחוץ לחוק את התנועה האיסלאמית בראשה עמדתי ומאז התנועה האיסלאמית אינה קיימת".

לדבריו, "היום אני עומד בראש הוועדות להפצת השלום של ועדת המעקב העליונה, וועדות אלה אינן רכושי הפרטי, ואינן שייכות למפלגה או תנועה כלשהי, אלא אנו פועלים תחת קורת הגג של ועדת המעקב העליונה. "למרות זאת", אמר סלאח, "הממסד הישראלי מנסה מראש להתעלם מכל זה’ ולהעלות טענות מזויפות חסרות בסיס כדי להמשיך לאסור עליי נסיעה לחו"ל".

עוד טען כי "נראה שהממסד הישראלי אינו מעוניין בהצלחת הוועדות להפצת השלום, כפי שמעידה העובדה שהוא מסית נגדי בהיותי העומד בראש הוועדות הללו, והמשמעות היא שהוא מסית נגד הוועדות להפצת השלום, אשר המשימה שלהם להילחם באלימות. נראה שהממסד אינו מעוניין במאבק באלימות אלא בהנצחת טרגדיית האלימות שממשיכה לקחת מאיתנו חיים רבים כל כך מדי שנה".