ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטיןצילום: רויטרס

החשש אצל נשיא רוסיה פוטין כי הוא עלול להוות יעד להתנקשות גרם לו לנטוש את המטוס הנשיאותי ולהתנייד ממקום למקום ברכבת מיוחדת שיוצרה עבורו.

ה"דיילי מייל" הבריטי טוען כי פוטין מתנייד בשבועות האחרונים ברכבת משוריינת שיוצרה במיוחד עבורו, ונצבעה בצבעי אפור-אדום כמו רכבות נוסעים רגילות ברוסיה, במטרה להסוות אותה מפני מתנקשים אפשריים.

על פי הדיווח פוטין חושש כי המטוס הנשיאותי הרוסי עלול להוות יעד קל עבור טילים או כלי טיס שיפגעו בו, ופוטין מעדיף כעת להתנייד ברכבת המיוחדת. על גג הרכבת הותקנו אנטנות ליצירת תקשורת מיוחדת ומאובטחת שמוסוות היטב אף הן. הרכבת מצוידת בשלושה מנועים קדמיים ועוד מנוע אחורי אחד.

עוד דווח כי כאשר פוטין עושה את דרכו ברכבת, נאלצות רכבות נוסעים רגילות להשהות את נסיעתן לזמן מסוים, על מנת לאפשר קדימות לרכבת הנשיאותית.

העיתונאי איליה רוז'דסטבנסקי אמר ל"דיילי מייל" כי "כמה ממקומות המגורים של פוטין, שאליהם הוא הגיע בדרך כלל באוויר, ממוקמים באזור שבו הטיסות מוגבלות משמעותית עקב פעילות לחימה. כלומר, אם לנשיא מתחשק לבקר בארמון שלו ליד גלנדז'יק שעל גדות הים השחור, אין ערובה שלא יהיה ניסיון להפיל את מטוסו".

בחודש אפריל האחרון הצליח צבא אוקראינה להטביע את ספינת הדגל של הצי הרוסי בים השחור, "מוסקבה", מה שהגביר את החשש אצל פוטין מאחר וכמה ממעונות הנופש שלו נמצאים על גדות הים השחור.