במהלך הסיור בהדסה
במהלך הסיור בהדסהצילום: יחצ

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, קיים סיור מקצועי בבית החולים הדסה עין כרם, כחלק מפגישות שהוא עורך בגופים שמשרד ירושלים עזר להם בעבר ושמע מהנהלת המרכז על הצרכים והאתגרים של המרכז הרפואי.

במהלך הסיור ביקר פרוש את אברהם נח פלאי שנפצע בפיגוע הדריסה הרצחני ביום שישי בכניסה לשכונת רמות ואיבד בפיגוע שניים מילדיו.

למשלחת השר התלווה לביקור חולים יו"ר ארגון 'יד אברהם' הרב שמעון ברוין, השר עקב ושמע על הטיפול הרפואי והודה לצוות על הטיפול המסור.

הסיור נפתח בחדר המיון ומחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים, משם המשיכו לחדר צנתור מח עצם מתקדם שנועד לטיפול ומניעת שבץ מוחי. בנוסף סיירו בחדרי הניתוח, שם ציין המנכ"ל פרופ' וייס כי המקום ממוגן מפני מתקפת טילים ורעידות אדמה.

לאחר מכן התקיימה פגישת עבודה נרחבת, בראשות יו"ר הדירקטוריון של המרכז הרפואי הדסה דליה איציק והשר מאיר פרוש, לדון באתגרים השונים של בית החולים.

בכירי בית החולים העלו בפגישה את בעיית ההגירה השלילית מהעיר, המשפיעה גם על מצוקת כוח אדם הרפואי בבית החולים. בפגישה גם דנו בתוכניות שונות לקראת אישור התקציב השנתי לשנת 2023.

לפני צאתו ביקר השר בפארק הביוטכנולוגי, היחיד מסוגו בארץ, שהוקם במתחם המרכז הרפואי בשיתוף משרד ירושלים על ידי הרשות לפיתוח ירושלים, במטרה לסייע לחברות ביוטק חדשות לפעול בירושלים ולפתח פתרונות טכנולוגיים לצרכים הרפואיים שעולים ביום-יום בבית החולים.

השר מאיר פרוש אמר כי "כירושלמי שמכיר את הדסה מזה שנים, אני רואה בסיוע לבית החולים מטרה מרכזית במסגרת תפקידי. לא ייתכן שבית החולים הגדול של ירושלים יצטרך לנהל מאבקים יום-יומיים על צרכיו, לתושבי ירושלים מגיע שוויון. אנחנו בממשלה צריכים להיות מחויבים יותר להדסה".

פרופ' יורם וייס הוסיף: "שמחנו לארח את שר ירושלים ומסורת ישראל הרב פרוש. שמחנו לשמוע שהרב פרוש כמונו רואה את החשיבות העצומה של 'הדסה' לירושלים ולמדינת ישראל. הצגנו בפני השר את הצורך לקדם את תכנית החומש שתיתן אופק תקציבי בטוח ל'הדסה".