הרב ארל'ה הראל
הרב ארל'ה הראלצילום: עופר עמרם

יישר כחך – שאהבת ה' יתברך מקננת בליבך המיוסר והכואב, שלמרות התחושה הצורבת שבורא עולם לא האיר לך את פניו כמו פניך המאירות והמחייכות, אתה לא מוותר לרגע על אהבתך אליו. כל כך לא מובן מאליו, כל כך נדיר בימינו אלו.

הלוואי ואני עצמי אצליח להרגיש אהבת ה' בוערת בליבי ברגעים בהם אני חש סטירת לחי מצלצלת על לחיי, הלוואי וכולנו נדע לחבק את המלך גם בשעות הקשות שנדמה לנו בהן שהוא מפנה לנו את עורפו.

יישר כחך – שנמנעת במשך שנים כה רבות מחשיפת עולמך הפנימי בריש גלי מתוך אחריות לכאבם של הוריך היקרים. גם כאן נתגלתה גדלות של אהבה, אהבה עזה המזינה את יכולתנו לוותר על צרכינו האישיים למען כבודם של אלו אשר להם אנו חייבים הכל. גם זה כל כך לא מובן מאליו וכל כך נדיר היום, בעולם בו כל אחד רץ לספר לכל העולם על כל קשייו, גם במחיר רמיסת כבודם של הוריו.

הלוואי וגם אני הקטן אצליח להשקיע כך בכבוד אמי שתחי' (אבי ז"ל עבר מן העולם לפני שנים רבות), גם כשיהיה לי קשה, גם כשארגיש שהדבר בא על חשבוני, לוכד אותי בסד וכובל את ידי ואת שאיפותיי, מצר את צעדי ומגביל את מעוף הכנפיים למחוזות כאלו או אחרים [ולכן, לעניות דעתי, כה חבל שבחרת כעת לפרוץ החוצה בהודעה הזו, אבל כמובן, אינני יכול לשפוט אותך, מי אני שאשפוט איש, ובטח לא עד שהגעתי למקומו];

יישר כחך - שכאשר עמדת על דעתך והבנת את מצוקתך, בחרת לפנות לטיפול ונעזרת באנשי מקצוע אשר ינסו לפתוח בפניך אפשרויות לתחושת רה-אוריינטציה במשיכתך המינית. לכאורה, אלמנטרי, אבל מול מכונת התעמולה הארסית והשקרית השוטפת כל מוח צעיר כיום, לצערנו, רבים מאבדים תקווה מוקדם מדי, ואפילו לא מנסים. ואתה, אזרת חלציך ובאומץ רב השקעת מכחך בעבודה זו.

אני לא יודע בדיוק מה עבר עליך, אבל אני בטוח שעשית ככל יכולתך, וכמובן, אין הדבר תלוי בך, אלא רק לעשות את ההשתדלות הנדרשת מכל עובד ה'. שכויח גם על כך שלמרות שהטיפולים הללו לא הביאו אותך לידי חווית שינוי, אתה לא מפנה להם עורף (כפי שעושים רבים), אלא מבין בבגרות ואחריות כי הפניה לטיפולים והעבודה שעשית תרמו לך במישורים רבים אחרים. אני בטוח שלאור זאת תמליץ לכל פונה, לעשות בדיוק את אותו דבר: לנסות, בזהירות, עדינות ואחריות, לפנות לגורמים המקצועיים והחוקיים שיכולים לתת לכל פונה יד מסייעת ותומכת בדרך החתחתים הזו;

יישר כחך – שלמרות כל הקושי, בחרת לסיים את דבריך בהצהרת כוונות על הקמת משפחה. נפלא. הרי כתבת שאתה מלא באהבת אלוקים, ולכן וודאי שנתכוונת להקמת משפחה עם אשה, בדרך היחידה שתורתנו הקדושה מכירה: "עַל כֵּן יַעֲזָב אִישׁ אֶת אָבִיו וְאֶת אִמּוֹ וְדָבַק בְּאִשְׁתּוֹ וְהָיוּ לְבָשָׂר אֶחָד", ודורשים חז"ל: "באשתו – ולא בזכר".

אין, כידוע לך, שום זוגיות אחרת המוכרת בתורתנו הקדושה, ורצון ה' יתברך, גם אם הוא קשה מאד לביצוע לפעמים, הוא שנקים משפחות בהן יש איש ואשה. זו הדרך היחידה, ואין בלתה. זהו קונצנזוס הלכתי מקיר לקיר, כפי שפרטתי בתשובתי הארוכה בספר השו"ת 'ישרי לבב' שזכיתי להוציא לאור עולם רק לפני כחצי שנה, תשובה שזכתה לתמיכתם של כל גדולי ישראל בדור האחרון.

נכון, זה קשה. לא קל למצוא. אני מכיר עשרות זוגות של גברים הנמשכים לבני מינם שנישאו לנשים הנמצאות במצב דומה, תוך כדי יידוע מלא. כמובן, וודאי לא עוברת בראשך אפילו לרגע המחשבה להינשא לאישה בלי שהיא תדע על תחושותיך (וכעת, תאמין לי, גם לא תמצא אישה אחת בעולם שלא יודעת בדיוק מהן נטיותיך המיניות...).

כל כך משמח, שלמרות ההסתה השקרית ההזויה של ארגוני גאווה מסוימים, המנסים להציג מצג שווא של לגיטימיות דתית לזוגיות חד-מינית, שוודאי איננה יכולה להיקרא בשם הקדוש 'משפחה', בחרת ללכת בדרך אחרת, נגד כל הזרם, ולחתור להקמת תא משפחתי כשר. הלוואי שתצליח, אני הקטן אתפלל בשבילך,

אז שוב יישר כוח, חזק וברוך, חזק ואמץ, בגבורה ובעוז – ואיזהו גיבור, הכובש את יצרו.