חנוכת בית החייל החרדי ברמת גן
חנוכת בית החייל החרדי ברמת גןצילום: ענת סודאי אלאלוף

בעיר רמת גן בשכונת רמת שקמה נחנך "בית החייל החרדי". בית זה אשר מופעל על ידי עמותת "נצח יהודה" מצטרף ל-14 בתים נוספים הפזורים ברחבי הארץ והראשון מסוגו בגוש דן.

באירוע חנוכת הבית השתתפו ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, רבני עמותת נצח יהודה, לוחמים ומפקדי גדוד "תומר" של חטיבת גבעתי וקהל רב.

בית החייל החדש ייקרא על שמו של רב טוראי שמואל אמויאל ז"ל, לוחם בפלוגת "תומר" בחטיבת גבעתי. הבית הוקם כחלק ממערך בתי החייל החרדים אשר הוקמו על ידי עמותת "נצח יהודה" בהתאם לאורח חייהם הייחודי ובהתאם לתנאי הכשרות הנדרשים, הבית שנפתח צפוי לאכלס מעל 20 חיילים בודדים חרדים בכל זמן נתון.

כרמל שאמה הכהן אמר כי "רמת גן היא עיר של כולם, גם של החיילים הבודדים - ומהיום גם של החיילים הבודדים החרדיים. כבוד גדול עבורנו להיות העיר הראשונה בגוש דן שפותחת דלתותיה בפני החיילים הבודדים החרדים. בימים של קיטוב ופירוד, הבית הזה מסמל את האחדות בעם במובן העמוק ביותר. רמת גן היא בית לכל חיילי וחיילות צה"ל, ואני גאה לעמוד בראשותה של עיר שחונכת היום בית חייל שלישי בגבולותיה. ר"ג היא העיר היחידה בה מאויש תקן של עובדת שדואגת אך ורק לחיילים בודדים בעיר ולכל צרכיהם בשילוב קהילת מתנדבים ותורמים פרטיים".

מנכ"ל עמותת 'נצח יהודה' רס"ן במיל' יוסי לוי הוסיף: "אנו במסע הנצחה חדש וייחודי, בו אנו מנציחים בתים לחיילים בודדים על שם לוחמי הגבורה של נצח יהודה והמסלולים החרדים בצה"ל. המקום הזה ישרת עשרות לוחמים שנמצאים בחזית ומוסרים את נפשם למען מדינת ישראל. זה הזכות שלנו לתת להם בית, משפחה, חברה וחיבוק. המטרה שלנו היא שהלוחמים החרדים יוכלו לשרת את עם ישראל תוך שמירה מוקפדת על אורח חייהם".