נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: Olivier Fitousi/Flash90

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט סיפר בראיון שהעניק לחנוך דאום על הסיבה שגרמה לו להפר את הבטחותיו למצביעי מפלגת ימינה ולהקים ממשלה עם יאיר לפיד.

"אני יכול להבין ואני לא מתווכח עם הכעס או הכאב", הוא אמר ביחס לתחושת הבגידה שחשו חלק גדול ממצביעיו. "אני אומר להם, דעו שפעלתי לשם שמיים".

"פעלתי במצב של בחירה בין דבר איום ונורא, שהיה מביא את ישראל לתהום, לבין להקים ממשלה מתפקדת, לא טבעית, ההרכב שלה לא נכון, אז לקחתי אחריות", אמר. "הכי קל היה לי להכנס לקונכיה, לסגור עם ביבי שר ביטחון, היורש בליכוד, הכל טוב, אבל באתי לפוליטיקה בשביל עם ישראל. האהבה שלי לעם הזה, האהבה שלי למדינה, הדאגה שלי לא השתנתה".

תפקידו כראש ממשלה גרם לו להסתכל מזווית אחרת על העשייה הציבורית. "אני אותו בן אדם, הדגשים השתנו, אמר.

"הדגש הגדול שלי היום זו אחדות, מתינות וביצועיזם. פחות דיבורים. אני יכול להבין, כואב לי ואני מבין. האם פגעתי בהם? כן. מי שנפגע - נפגע בגללי. אמרתי דברים שעל חלקם עמדתי וחלקם לא עמדתי מאחוריהם. כשאמרתי שאני לא אקים ממשלה עם לפיד התכוונתי לזה באותו הזמן, ואז הייתה לי ברירה; או להצמד להבטחה או לעשות מה שנכון למדינת ישראל. השגיאה שלי לא הייתה הפרת ההבטחה, אלא מתן ההבטחה כי במצב הנתון בין טובת עם ישראל לבין הפרת הבטחה עם המחיר מאוד כבד לי ולאחרים, חד משמעית טובת ישראל זה המצפן שלי", סיכם בנט.