יועז הנדל
יועז הנדלצילום: דוברות

לראשונה, מאז פורסמו עיקרי הרפורמה המשפטית, מתאגדים אנשי ימין ויוצאים להפגנה הקוראת לכל הצדדים להגיע להידברות ולקבל את מתווה הנשיא הרצוג כדי למנוע קרע בין חלקי העם.

ההפגנה תיערך במוצאי שבת בשעה 19:30 בגן הפעמון בירושלים.

את האירוע מוביל שר התקשורת לשעבר ד"ר יועז הנדל וישאו בו דברים ראש השב"כ לשעבר יורם כהן, פנחס ולרשטיין מראשי גוש אמונים, הרב ירמי סטביסקי, הרב אהד טהרלב, אשת התקשורת אמלי עמרוסי וח"כ לשעבר ניר אורבך.

ההפגנה תתקיים תחת הכותרת: "הפגנת החירום למען איחוי הקרע בעם, קריאה להידברות ולקבלת מתווה הנשיא - על מנת למנוע מלחמת אחים".

יועז הנדל הסביר מדוע החליט ליזום את האירוע. "אני וחברי מודאגים. מדינת ישראל גדולה מכל ויכוח פוליטי. צריך לתקן את מערכת המשפט אבל ללא הסכמות החבל יקרע. אין לאף אחד מנדט לשחק עם סכנת פירוק או חלילה מלחמת אחים. תפקידם של אנשי ימין אחראי זה לדאוג לשלמות העם והארץ. בסדר הזה. לקחת את המושכות ולדאוג לעצור את הדהירה המטורפת הזאת לפיצוץ".

"אנחנו קוראים לכל מי שחשובה לו אחדותו של עם ישראל, לכל מי שחושב שגם מחלוקת צריכים לנהל בצורה אחראית, להצטרף אלינו במוצאי השבת הקרובה ולקרוא: לא למלחמת אחים, כן לאימוץ מתווה הנשיא. זאת שעה שאנו נדרשים להגן על המולדת", דברי הנדל.