יהונתן ואסתר פולארד
יהונתן ואסתר פולארדצילום: אלימלך קרזן

לאחר שבתקופה האחרונה עלו קריאות בציבור ובכנסת לקדם את הנצחתה של אסתר פולארד בין השאר באמצעות הקדשת שעת מחנך לזכרה, הוחלט במנהל החמ"ד לקדם הקדשת שעת מחנך לזכרה של אסתר סביב יום השנה לפטירתה שיחול ביום שני הקרוב.

לצפייה בערכת המחנך לזכרה של אסתר פולארד לחצו כאן

מתחברים באמונה
מתחברים באמונהצילום: ללא

בערכה דיגיטלית שהועברה למפקחות, למחנכים ולמחנכות ולרכזים החברתיים במוסדות החינוך תחת הכותרת "מתחברים באמונה" ניתן למצוא סיפורים וסרטונים על דמותם של אסתר ע"ה ויהונתן, חומרים חינוכיים וכן אפשרות להצטרף לפעילויות של מעשים טובים לעילוי נשמתה של אסתר ולקמפיין הזדהות במסגרתו מתקיימים צילומים קבוצתיים של תלמידים ותלמידות במטרה להעלות את המודעות לפועלם של יהונתן ואסתר ובקריאה לקחת חלק בהנצחתה.

בארגון "נוער למען פולארד" שפעל לקידום היוזמה מול גופים שונים בחודשים האחרונים אומרים כי "אנו מברכים על ההחלטה הראויה והערכית של החמ"ד להכין ולפרסם את ערכת שעת המחנך וקוראים למחנכים ותלמידים לעשות בה שימוש ביום שני הקרוב ובכך לקחת חלק בהנצחתה של אסתר, כך נזכה כולנו לקחת חלק בערך הגדול של הכרת הטוב וערבות הדדית כלפי מי שהקדישה את חייה למשימה האישית והלאומית של הצלת יהונתן.

היוזמה הנוכחית באה על רקע התגייסות ציבורית נרחבת להנצחתה של אסתר. בשבועות האחרונים החל קמפיין גיוס המונים "הילדים של פולארד" לטובת הקמת מרכז חינוך יהודי לילדים שיוקם בתל אביב לזכרה של אסתר. עד כה הצטרפו למעלה מ-6000 איש למבצע הגיוס שהחל ביוזמתו של פולארד ונתרמו למעלה מ-2 מליון שקלים שייסיעו להתחיל בתהליך הבנייה.

לתרומה לקמפיין של הילדים של פולארד לחצו כאן