רוזה אצילוב עם הצוות בשערי צדק
רוזה אצילוב עם הצוות בשערי צדקצילום: דוברות

בשורות טובות משערי צדק: לאחר אשפוז ממושך וסדרת ניתוחים על ידי צוות מומחי יחידת הטראומה והמחלקה לאורתופדיה בבית החולים - רוזה אצילוב שנפצעה באורח בינוני בפיגוע בנווה יעקב - שוחררה לביתה.

אצילוב בת ה-64 נורתה בידה וברגלה על ידי המחבל לפני כשלושה שבועות. היא פונתה ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק במצב בינוני כשהיא סובלת משברים בעצמות הגפיים.

כשהגיעה לבית החולים צוות חירום רב תחומי ביצע פעולה ראשונית לעצירת הדימום ולאחר מכן סדרת בדיקות ופרוצדורות. "רוזה הגיעה עם דימום ופציעות אורתופדיות ועברה סדרת ניתוחים. אנחנו שמחים על הצלחת הניתוחים והטיפולים, כעת רוזה תזדקק להמשך שיקום ומעקב רפואי ואנו מאחלים לה ולבני משפחתה בהצלחה בהמשך הדרך", אמר ד"ר אלון שורץ במעמד השחרור.

רוזה סיפרה לצוות כי היא ובתה ניצלו בנס, כאשר בתה גוננה עליה בגופה. "הגענו אליכם כתוצאה מאירוע לא שגרתי ובמקצועיות והאכפתיות שלכם נתתם לנו להרגיש שאנחנו מוקפים באנשים טובים ושבכל נושא יש למי לפנות ועל מי לסמוך".

"רצינו להגיד תודה לכל מי שהיה שם בשבילינו והפך את השהות במרכז הרפואי לנעימה יותר באווירה משפחתית. תודה מיוחדת לצוות הרופאים בטראומה ובאורטופדיה, ובעיקר לרופא המנתח ד"ר יהודה וייל, לצוות באף אוזן גרון: האחים והאחיות, בני ובנות שרות הלאומי וכוח העזר במחלקה - תודה. מאחלים לכולם להמשיך עם שמחת החיים, הכרת הטוב והתודה. ולקראת סיום לא לשכוח שהקב"ה איתנו תמיד, בטוב ובעיקר כשמאתגר". הוסיפו בני משפחתה של רוזה.