עופר פרץ, אביו שם בניה שנפצע באורח קשה מאוד בפיגוע הירי בצומת תפוח ונותר משותק מאז, מספר על הניתוח שמפיח תקווה בבניה ובמשפחה כולה ולקראתו מתקיים מבצע גיוס המונים נרחב.

עופר מספר כי מדובר בניתוח שאינו מורכב במיוחד וכבר משנת 2010 הוא קיים בארצות הברית, אך טרם קיבל את האישור של מערכת הבריאות בארצות הברית מאחר ועדיין לא בוצעו אלף ניתוחים שכאלה. "ב-2012 היה הראשון שנותח ולאחר שנה הוא התחיל לעמוד על רגליו", מציין עופר.

דבר קיומו של הניתוח נודע לעופר מהודעת ווטסאפ שנשלחה אליו מקבוצה בה הוא חבר. "מישהי ישראלית שיצאה לניתוח הזה ואחרי ארבעה ימים התחילה להגיב למתח חשמלי ששודרה לה באופן מלאכותי", הוא מספר על הניתוח שמתקיים בתאילנד, שם הוקמה מרפאה שבה ניתן לבצע את ההליך הרפואי גם ללא אישור מערכת הרפואה האמריקאית.

הצטרפו למסע של בניה ועזרו לו לנצח את הטרור בהליכה

גם בישראל הניתוח כבר קיים, אך עדיין לא בשלב היישומי ולא ניתן לבצע אותו אלא בתאילנד. "זה לא ניתוח מורכב. מדובר בהשתלת אלקטרודות בעמוד השדרה והן שמעוררות את העצבים, ובתרגול של הגוף אפשר להגיע לשלב היישומי עם הרבה פיזיותרפיה".

עד כה, מספר עופר, התבצעו כמאה וחמישים ניתוחים וההצלחה הייתה כמעט מלאה שכן הצלחה זו תלויה לא רק במחיר הגבוה של הניתוח אלא גם במוטיבציה של המטופל לצאת למסע קשה של שיקום בפיזיותרפיה מאומצת, ארוכה ותכופה. "תשלום של 800,000 שקל ללא עבודה שלאחר מכן לא יספיק".

בישראל, אומר עופר, קיים מכון מומחה לעמוד שדרה ובו מתאמן בניה, אך כדי להגיע לשיקום מותאם לתקופה שאחרי הניתוח יש להישאר בתאילנד לתקופה של לפחות שנה כדי להגיע לצעדים ראשונים, אך לתקופה הרבה יותר ארוכה על מנת להתקדם הלאה. האימונים והתרגולים הנדרשים הם בהיקף של "6-9 שעות אימונים כדי לבנות מסת שריר לצעדים ראשונים בתוך שנה ומשם השמים הם הגבול".

כל עוד ארגון הבריאות האמריקאי אינו מאשר את הניתוח הוא גם אינו מוכר כאן, בישראל. משום כך מוצאת את עצמה משפחתו של בניה כמעט לבדה במאמצי גיוס הכספים שיחזירו אותו לתפקוד. עלויות הניתוח והשהות הארוכה שלאחר מכן, הציוד הנלווה המתכלה, הטיפול הרפואי, הטיסות באופן שיאפשר לו לעבור 12 שעות טיסה ללא פצעי לחץ, ההשגחה הרפואית היקרה מאחר ואין ביטוח לכך, כל אלה נאמדים בכארבעה מיליון שקלים.

עופר רואה את הצלחת הניתוח כחלק מהניצחון על הטרור. "מהיום שבניה נפגע הוא לא אדם פרטי. הוא שליח של עם ישראל. אחרי שהוא התאושש מהשיקום הנשימתי, אחרי החודש הראשון, הוא אמר לי שהוא הולך להילחם. אמרתי לו שהוא צריך להבין שהוא כעת שייך לעם ישראל ושל כל מי שיראה את הנחישות שלך לעמוד מול המחבל".

עוד הוא מספר על התקופה שעברה על המשפחה מאז הפציעה: "החברה מאוד תומכת ומחזקת בכל רגע נתון. בניה מקבל תמיכה מהחברים שלו שלא עוזבים אותו לדקה. חברים מהצבא מגיעים אליו לשבתות. זה חוצה מגזרים. בניה מגיע להרבה מקומות ומתקבל בחמימות גדולה".

כעת, כאמור, מובילה המשפחה, קמפיין נרחב לגיוס התקציב שיאפשר את הניתוח והתקופה המאתגרת שאחריו.

הצטרפו למסע של בניה ועזרו לו לנצח את הטרור בהליכה