בבנייני האומה  - עצרת לציון 40 שנים להקמת חטיבת גבעתי
בבנייני האומה - עצרת לציון 40 שנים להקמת חטיבת גבעתיצילום: דובר צה"ל

עצרת לציון 40 שנים להקמת חטיבת גבעתי התקיימה הערב (ה') בבנייני האומה בירושלים, בראשות מפקד פיקוד הדרום אלוף אליעזר טולדנו, ובהשתתפות מפקד עוצבת הפלדה, תת-אלוף נדב לוטן, מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה אליעד מואטי, מפקדי החטיבה, מפקדי עבר ובכירים נוספים בסדיר ובמילואים.

באירוע נכחו גם המשפחות השכולות של נופלי החטיבה, ופצועי החטיבה לדורותיה.

חטיבת גבעתי הוקמה בשנת 1983 ומאז לקחה חלק במבצעים מרכזיים בכלל וברצועת עזה בפרט, ובתוך כך הצלחות מבצעיות בחודשים האחרונים. מורשתה של החטיבה החלה עוד בימי מלחמת העצמאות, והיא מאופיינת בדבקות במשימה ובחתירה לניצחון, לצד אחווה ורעות לוחמיה, הנמצאים בליבת העשייה המבצעית של צה"ל.

אליעזר טולדנו
אליעזר טולדנוצילום: דובר צה"ל


מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו: "חטיבת גבעתי היא חטיבה פורצת דרך, שמפקדים עליה מפקדים יצירתיים ונועזים שאין בהם פחד משינוי. לוחמי חטיבת גבעתי - אתם הלוחמים שלי, בהגנה על הבית, במעצרים, בפעילויות, בקו התפר ובכל משימה. שאו בגאון את מורשת הלוחמים. עם ישראל סומך על חטיבת גבעתי, כמו אז - גם היום. אני מאחל לחטיבה להמשיך בדרך וברוח שכה מאפיינת אותה".

מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה אליעד מואטי: "מורשת הקרב של חטיבת גבעתי שזורה עוד בסיפור הקמת המדינה; פרקים מפוארים נוספים נכתבו בה במעלה השנים, ובמלחמות ישראל ממש עד ימינו אנו. לוחמיי, גאה בכם על המשימתיות והערכיות, על לקיחת האחריות, על נשיאה בעול ההגנה, על כך שאתם פועלים כל העת, ומתגברים על הקשיים למען הכלל. על שאתם כל כך מגוונים, מכל קצוות הארץ, מכל גווני החברה הישראלית, ונושאים ביחד את אלונקת הגבורה וההקרבה למען מדינת ישראל ואזרחיה, נאחל שרק נדע ימים של ביטחון ושלום, של החלמה לפצועים בגוף ובנפש".

אליעד מואטי
אליעד מואטיצילום: דובר צה"ל