הרב ליאור אנגלמן
הרב ליאור אנגלמןצילום: חותם

הרב ליאור אנגלמן התייחס השבוע שוב לפילוג של הר המור ממרכז הרב. "מישהו שלח לי מייל תגובה על דבריי בשבוע שעבר אודות המתח שבין הר המור למרכז הרב. הוא כתב לי שהמתח הזה הוא נחלת העבר, בימים שבהם התפלגה הר המור ממרכז, אך לאורך השנים הקפידו הרבנים משני הצדדים שלא לדבר סרה איש באחיו, והמחלוקת לא הפכה להיות עניין ציבורי", ציטט הרב.

"אם אכן כך, דבריי אינם מתאימים כלל למציאות. ואני קופץ על אמירה כזו כמוצא שלל רב. טעיתי ואין 'דרבי חם במגזר' כפי שתיארתי את המחלוקת הזאת? ברוך השם. שמח אם טעיתי ושמח למחוק. במקרה כזה אני מאושר לחזור בי ולקחת את דבריי בחזרה. הלוואי שכל המחלוקות בתוך המגזר ומחוצה לו ילכו מן העולם והאמת והשלום אהבו. אמן כן יהי רצון".

כזכור, בשבוע שעבר כתב הרב אנגלמן על הפילוג, "פעם חשבתי שכאן זה אחרת. ממש לא. קטטות ומחלוקות, וככל שיותר קרובים יותר מתכתשים. איכשהו הדרבי הכי חם הוא בין מרכז הרב להר המור. הכי קרובים בהשקפה, צריך מיקרוסקופ בשביל לזהות מה הם ההבדלים בין שני המחנות ואלף גלגולי אגודל בשביל להסביר את הדקויות, אבל זה לא מפריע לאוהדים לזרוק אבוקות במהלך הדרבי, ולא רק לאוהדים", כתב הרב.

"סיפר לי מישהו בהתרגשות שחזר מחתונה כזאת שהחתן ממרכז והכלה מהר המור והיו חששות, אבל היה שמח באמת. הוא סיפר לי בעיניים בורקות, חשב שזה ישמח אותי. ולי רק מתחשק לבכות. איך הגענו למצב שתלמידי הרב קוק, הרואה הענק של החיבורים, מתפלגים ככה, איך? מנפלאות הדרבי המיותר".