חיה ממן
חיה ממןצילום:ערוץ 7

שאלה:

יש לי חבר שהתגרש, ויש לו ילדים. מדובר בטיפוס מקסים, נדיר באיכותו ואחד שברור לי בוודאות שכל בחורה שתכיר אותו מיד תחטוף אותו. אני יודע שאני משוחד, אבל איך שלא הופכים את זה מדובר בבן אדם איכותי עם עבודה מכניסה ואינטליגנציה רגשית מפותחת מאוד.

אני מכיר רווקה אחת שברור לי שהיא תתלהב ממנו, רק שאני יודע שהיא עוד לא יצאה עד עכשיו אף פעם עם גברים עם ילדים בגלל רתיעה מהמורכבות הזו. האם אפשר להעלים את המידע הזה ממנה, ולסמוך על החבר שלי שהוא כבר יספר לה את זה ככה בפגישה השלישית או שאני מחויב לחשוף את הקלפים עד הסוף כבר בשלב ההצעה?

תשובה:

שלום לך, אפתח בכך שהשאלה שלך מעידה עלייך וניכר כי אתה חבר טוב, מעריך ומוקיר. זה אינו מובן מאליו ואשריך. בנוגע לשאלתך אומר כי עולם הדייטים והזוגיות הוא עולם מורכב והדעות בו חלוקות ושונות: ישנם רווקים ורווקות שנפתחים ומוכנים לנסות ולהכיר גרוש/ה ולפעמים גם עם ילד/ילדים וישנם כאלה שאינם מוכנים לכך. כפי שכתבת בעצמך על הבחורה עליה חשבת, "יש לה רתיעה מהמורכבות הזו". זו אכן ללא ספק מורכבות וצריך לבחור להתמודד עימה.

כמאמנת לזוגיות תפיסתי היא שאחת התכונות הנדרשות לכל קשר היא כנות ואמון. לכן, אם חברך גרוש ויש לו ילדים - חשוב בעיני שתחשוף את כל הקלפים כבר בשלב ההצעה. גירושין וילדים הם משהו ידוע, אנחנו נמצאים בדור שהכל חשוף ובברור קצר שסביר שהבחורה תעשה, הדברים ייודעו וחבל שייוצר חוסר אמון גם בך וגם בו.

בנוסף, כל אחד ואחת בנוי מנפש שונה שיודעת למה היא מסוגלת או פחות במה היא בוחרת ובמה לא? וכל אחד ואחת נקשר אחרת וגם עד מפגש שלישי בניהם ייתכן וייוצר קשר שיקשה עליה בפרידה במידה ותבחר בה לאחר שיוודע לה.

למרות הנאמר, אני רוצה לחזק אותך שלעיתים לא מעטות, בשיחה פתוחה ובעיקר כשיש היכרות אישית עם הדמות אותה נציע (ובטח אם אתה מספר כך בשבחו כאדם איכותי ומיוחד) ניתן לרתום את מי ששומע, לשקול שנית את דעתו, להיפתח ולהשתכנע לנסות. דווקא הכנות והשקיפות יהיו מוערכים ויוכלו לעזור בתחושת אמון בדברייך.

דבר אחרון: יש מקרים יוצאי דופן שבהם אנחנו שומעים סיפור על מישהו שלא חשף את האמת וזה בכל זאת הצליח. לעניות דעתי זו אינה יכולה להיות הנחייה ולא כדאי להסתמך עליהם. בהצלחה רבה, חיה ממן, מאמנת מוסמכת לזוגיות וחתונה מלווה רווקים ורווקות מלבד לביחד מוצלח.

מה חדש בפרויקט 252?

יום צילומים מיוחד למחפשי זוגיות! כמידי שנה יקיים 'פרויקט 252' בשיתוף ערוץ 7, יום צילומים ענק למחפשי זוגיות בפארק איילון - ללא עלות! המיזם בהשתתפות צלמים, מאפרות ואנשי סטיילינג – בהתנדבותם של כל המשתתפים. בואו לגלות את הגרסה הטובה ביותר שלכם! להרשמה מהירה ללא עלות>>