טלי שטרן
טלי שטרןצילום: קולורדוס הפקות/ אליה טאובר

למעלה מאלף נשים זכו להיכנס לחופה בזכות השיטה שהתפתחה במכון 'עומק הקשר' בהנהלת נחמה ביטקובר, קורס המכשיר נשים לליווי רווקות בדרך לזוגיות תוך מתן כלים מעשיים מגוונים להמשך דרכן.

פגשנו ושמענו כמה מבוגרות קורס עומק המספרות על החוויות הייחודיות שעברו הן עצמן כמלוות. גילה שלוסברג, יועצת חינוכית, אם לשמונה מספרת על ההחלטה להיכנס לעובי הקורה של סוגיית הרווקות שמאז ומתמיד היה קרוב לליבה.

"ראיתי פרסומת לקורס. הגעתי סקפטית, בתחושה של 'מה כבר תמכרו לי', אבל כשפגשתי את נחמה הרגשתי ענווה ומקצועיות. החיבור בין עולם הטיפול והאימון הוא חיבור מדהים, שונה מעולם הטיפול שאני מכירה", היא מספרת.

את הקורס עצמו היא מגדירה כמסע להיכרות פנימית עם עצמה, כזה המביא לשחרור של "דברים שהיו תקועים ולא התקדמו אצלי. זה היה מדהים עבורי. בזכות התהליך שעשיתי עם עצמי דברים שלא חשבתי שיקרו קרו פתאום".

בכנס בוגרות הקורס היא מספרת על חברתה, רווקה, שנפטרה לפני כשנה וחודש לפני פטירתה אמרה לה 'גילה, אני אצא מזה ואני אתחתן', היא מספרת. "הייתה לה בעיה רפואית שחסמה אותה ומנעה ממנה מלהתחתן, ואני אומרת שאולי הכאב הזה יכול היה להיחסך. יש כל כך הרבה בנות כואבות ואם אפשר לחסוך את הכאב הזה, הלוואי שזה יהיה לעילוי נשמתה ולזכרה".

שלוסברג מספרת על התחושה והרצון לומר לרווקות רבות שיש דרך ללמד אותן את הצעדים שאחריתן זוגיות והקמת משפחה. "אם היו מלמדים אותי לפני החתונה את מה שלמדתי בקורס הזה, הרבה בעיות של תחילת הנישואים היו נפתרות. יש כאן תורה גדולה ללמוד וללמד".

חולמת להיות שותפה בבניית בתים? גם את רוצה להיות חלק מנס גדול של בית מלא אהבה? כאן מתחילים! כנס מקצועי ומרגש, עם נחמה ביטקובר, הרב שמואל אליהו, וחנה כהן - אלורו בשידור חי ללא עלות >>

טלי שטרן, מאמנת להתפתחות אישית ומורה מזה שנים רבות, מספרת גם היא על המפגשים עם בנות ומהם עולה הצורך לקבל הדרכה ואימון לקראת חתונה. "הגעתי לאימון כי רציתי לקבל כלים. קיבלתי משהו חדיש ומיוחד, עם תחושת השליחות והאור בעיניים של המדריכות אותנו. בכל מפגש רואים את הרצון שלהן לבנות בתים בישראל ואת זה לקחתי איתי לכל מקום".

עוד היא אומרת: "הכלי המיוחד ביותר הוא לפרוץ את המחסום. זה כלי שעבדנו אתו גם על עצמנו והוא עזר לי מאוד עם מתאמנות". באחד המקרים, היא מספרת, הגיעה אליה צעירה לאימון כשמטרתה המוגדרת הייתה להתחתן. "גיליתי אוצר, בחורה מדהימה, עבדנו על הכלי הזה וחיזקנו את הביטחון ובפגישה האחרונה היא בישרה שהיא התארסה. זו הייתה התרגשות מאוד גדולה והודיה גדולה לקב"ה על שבחורה מגלה את הכוחות והחוזקות שלה והיא לוקחת את זה הלאה להתחזק, לפרוץ את המחסום שלה וברוך ה' להתחתן".

שטרן מספרת על הליווי של נחמה והצוות את הלומדות לאורך הקורס כולו. "הן נותנות לנו יד. זה נתן לי רצון להתקדם ולקנות עוד כלים ולהמשיך. יש כאן סוג של בשורה, מתנה גדולה וגאולה גדולה", היא אומרת וממליצה לעוד ועוד נשים לחבור לקורס המיוחד ולתרום בשינוי עולמן של לרווקות רבות.

חולמת להיות שותפה בבניית בתים? גם את רוצה להיות חלק מנס גדול של בית מלא אהבה? כאן מתחילים! כנס מקצועי ומרגש, עם נחמה ביטקובר, הרב שמואל אליהו, וחנה כהן - אלורו בשידור חי ללא עלות >>