הרב דרור אריה
הרב דרור אריהצילום: יהודה חנימוב

הרב דרור אריה, ר"מ בישיבת שדרות ולשעבר יו"ר מפלגת נעם, התייחס בשיעור לפוסט של כתב חדשות 12 יאיר שרקי, בו חשף את נטייתו המינים לגברים.

"אנחנו מוחים כנגד מי שמרים דגל: 'זהו, זאת המציאות', חילול השם", אמר הרב. "חילול השם זה החטא הנורא ביותר, הוא מחליש את הכלל, כשיש אדם שהוא דוגמא לאחרים שליבנו ליבנו עליו, כואב לנו מאוד אבל לא כל דבר צריך לעשות לו אאוטינג, להוציא החוצה, יש דברים שהם צריכים להיות בצנעת הפרט".

"בעיקר המסר שלנו לעצמנו להבין מה זה התורה, היום האותיות של הפסוק 'ואת זכר לא תשכב משכבי אשה, תועבה היא' בוהקות בצורה יותר חזקה, כדברי חז"ל אתה תועה בה, זו טעות, נגד רצון השם".

הרב אריה מדגיש כי גם אירוע כזה לא ממוטט שום דבר מעקרונות התורה. "אנחנו לא מוחקים אף אות אחת מהתורה, גם אם אנשים ידוענים, שחשבנו פעם שהם נמצאים בכיוון מסויים פתאום מפתיעים אותנו, התורה לא מתמוטטת.

''גם אם אריק שרון היה בימין ועבר לשמאל, זה אומר שבטלה מצוות ישיבת הארץ? גם אם נופלים לנו חיילים על כיבוש הארץ זה מבט אנושי, תורה נקנית ביסורים. לא מזלזלים בכאב של אף אחד, יש לנו הרבה אמפתיה ואהבה. למי שיש לו קושי, חשוב מאוד שיפנה לרב שלו וידבר, ילך לקבל עזרה. אנחנו מדברים על האג'נדה ולא נותנים לגיטימציה לחטאים", סיכם הרב.