שקד ושילה
שקד ושילהצילום: יח''צ

שקד הלוי, בת 19.5 מאשקלון, לא תכננה שזה יקרה לה. עם סיום הלימודים באולפנה, היא החלה שירות לאומי מטעם אגודת בת-עמי בקיבוץ שדה אליהו בבקעת הירדן.

היום שלה התחלק לשניים: בבוקר התנדבה בבית הספר היסודי "שקד" הסמוך, ואחרי הצהריים שימשה כקומונרית של סניף בני עקיבא בקיבוץ.

במהלך השירות כקומונרית, פגשה את שילה בירמן, בן הקיבוץ ובוגר הסניף, שסייע לה בפעילויות שונות לאורך השנה.

הקשר ביניהם החל להתפתח בימי מסע פסח בשנה שעברה: "הוא הגיע מהקיבוץ עד למיקום של המסע שהיה בקריית גת כדי להביא לנו אוכל. הכרתי אותו עוד מקודם, והתחלנו לצאת", היא משתפת.

הקשר תוך כדי שירות לאומי בגיל צעיר יחסית, גרם לה להתלבטות שאותה שטחה בפני מוריה לוי שהיא האמא המאמצת שלה בקיבוץ, וגם מורה בבית הספר בו שקד מתנדבת.

"לכל מי שמגיעה לעשות שירות בקיבוץ, כמוני, יש משפחה מאמצת שדואגת שלא נישאר לבד. הקשר שלי עם המשפחה המאמצת שלי הוא ממש קרוב ואני מרגישה שהם משפחה שלי לכל דבר". הקשר עד כדי כך קרוב, ששקד מספרת שמשפחתה הגיעה בקיץ מאשקלון לנפוש בקיבוץ, ואחיה ישנו אצל משפחתה המאמצת, משפחת לוי.

"בגלל שהרגשתי שהמשפחה המאמצת שלי, ובמיוחד לירן ומוריה ההורים הם ממש האוזן הקשבת שלי, התייעצתי איתם מה לעשות כשהבנתי ששילה ואני הולכים לכיוון של חתונה. לשמחתי, מוריה הרגיעה אותי ואמרה לי שאנחנו עושים מעשה גדול – בונים בית בארץ ישראל".

החששות נעלמו, ובחנוכה האחרון חגגו שקד ושילה בשעה טובה ומוצלחת את אירוסיהם. לקראת החתונה, הקשר של שקד עם המשפחה המאמצת מקבל גם פן מעשי – מוריה האם היא מדריכת כלות מוסמכת והיא מלווה את שקד בתחום הזה, ולירן האב ינחה את החופה המרגשת. "לשמחתי, זכיתי בעוד שתי משפחות בחיים שלי, נטו בזכות השירות הלאומי שעשיתי: גם המשפחה של שילה, וגם משפחת לוי שאימצה אותי, והם משפחה לכל דבר".

לדבריה, החוויות והתמודדויות שעברה במהלך השירות הלאומי שלה, הצמיחו אותה ברמה האישית, וגרמו לה לפגוש אנשים שכנראה לעולם לא הייתה פוגשת אלמלא עשתה שירות לאומי: "מעבר להכל, לא חשבתי בחיים שאני אגיע לקומונה בקיבוץ ואפגוש שם את בעלי, כמה שזו קלישאה מוכרת, אבל ברוך ה' שעשיתי שירות לאומי דווקא בקיבוץ, דווקא עם המשפחה הזו, כך שהכל משמיים הסתדר בצורה הכי משמחת שיש".

בעוד כחודש יתחתנו שקד ושילה ויבנו משפחה נוספת בישראל, ולנו נשאר רק לאחל מזל טוב לזוג הצעיר.