אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK
מחקר של בית החולים לילדים C.S Mott במישיגן מעלה כי אחד מכל שלושה הורים נוהג לתת לילדים תרופות להורדת חום מוקדם מדי וללא צורך, ורופאי ילדים קוראים להורים להימנע מכך.

על פי המחקר שליש מההורים נותנים לילדים תרופות להורדת חום גם כאשר חום גופו של הילד הוא פחות מ-38 מעלות. השימוש בתרופות להורדת חום בקרב ילדים נפוץ עוד יותר כאשר חום גופו של הילד נמצא בין 38 ל-38.3 מעלות, אז מחצית מההורים שנשאלו בסקר נותנים לילדיהם תרופה להורדת חום.

רבים מרופאי הילדים ממליצים לתת לילדים תרופות להורדת חום רק כאשר חום גופם מגיע ל-38.5 מעלות ומעלה, ועל פי עורכי המחקר מתן התרופות מוקדם מדי עלול להקשות על רופאי הילדים לאבחן את הבעיה ממנה סובל הילד. "כשההורים מציינים שהחום של ילדם עשוי להיות מעט גבוה, אני חושבת שלפעמים הם מודאגים מהחום עצמו. אולי זה לא לגמרי ברור להורים שהחום עצמו הוא לא הדבר המדאיג, אלא מה שעלול לגרום לחום. אז אנחנו בעצם לא צריכים לנסות להיפטר מחום, כי החום הוא רק סימן שמשהו אחר קורה", אמרה ד"ר סוזן וולפורד, רופאת ילדים ומנהלת המחקרים בבית החולים לילדים C.S Mott במישיגן.

נתון נוסף שעלה בסקר הוא כי 84 אחוזים מההורים יבדקו שוב את חום גופם של הילדים לפני הענקת מנה שניה של התרופה להורדת חום, כאשר 26 אחוזים יתנו לילדים מנה נוספת של התרופה גם אם אין להם חום, בניסיון למנוע ממנו לחזור.

שני-שליש מהנשאלים בסקר אמרו כי הם "מנסים תחילה שיטות חלופיות להורדת חום, כמו הנחת מטליות קרות על הגוף".

ד"ר חנדאני דה-זור, רופאת ילדים ודובר האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים, אמרה כי "הורים חוששים שילדיהם יהיו חולים במיוחד אם הם לא יתנו להם תרופה להורדת חום. זה פשוט לא המקרה, כי כפי שאנו יודעים, חום הוא התגובה הטבעית של הגוף לזיהום".