השגריר ארדן עם תמונת של האחים פלאי הי"ד שנרצחו בפיגוע ברמות
השגריר ארדן עם תמונת של האחים פלאי הי"ד שנרצחו בפיגוע ברמותצילום: דוברות

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן נאם היום (שני) בדיון מיוחד של מועצת הביטחון בנושא המזרח התיכון והסוגיה הפלסטינית.

בנאומו תקף השגריר ארדן בחריפות את חברות המועצה שהתכנסו לגנות את ישראל שפועלת להגן על אזרחיה מהטרור הפלסטיני, אך אינה עושה דבר או מגנה את ההסתה הרצחנית שמובילה הרשות הפלסטינית נגד ישראלים ולתמיכתה בטרור.

"איפה הייתה ה'דאגה' וה'חרדה' שלכם כשפלסטינים חגגו את מותם של יהודים חפים מפשע בפיגועים רצחניים? במהלך השבועות האחרונים מדינת ישראל אבלה על מותם של 11 קורבנות טרור ועשרות פצועים. אך למרבה התדהמה, איננו כאן היום כדי לגנות את מעשי הטרור הפלסטיניים שהביאו לאובדן חיים זה. הישיבה הזו נועדה פעם נוספת - רק לגנות את ישראל. הפעם בגין מתן היתרי בנייה במולדתנו ובארץ אבותינו - שמעוררים אצלכם סערה בינלאומית, בעוד שילדים יהודים מתים אינם גורמים לכם לעשות שום דבר. זוהי חרפה", זעם ארדן.

השגריר גלעד ארדן עמד דקת דומיה לזכר נרצחי הפיגועדוברות

הוא הדגיש שמי שמפר את התחייבויותיו היא הרשות הפלסטינית שהתחייבה להילחם בטרור. "אתם מתעלמים מכל ההפרות של הפלסטינים. האם אינכם מודעים להיקף העצום של בנייה בלתי חוקית שלהם בשטחי C? מדוע לא גיניתם זאת מעולם?", תהה השגריר.

ארדן הדגיש כי אבו מאזן לא מגנה את מעשי הרצח ביהודים ובכירי הפתח' אף מתייחסים אליהם כמעשי גבורה. "לכל זה מועצת הבטחון לא מוצאת לנכון להתייחס ולגנות. זו חרפה. לא במקרה, חאג' אמין אל חוסייני וההנהגה הפלסטינית בעבר, היו בני ברית קרובים של היטלר ומאוחר יותר הובילו את דחיית תכנית החלוקה של האו"ם ב-1947. שום דבר לא השתנה מאז. המטרה העיקרית של הפלסטינים נותרה בעינה - למנוע את קיומה של מדינה יהודית".

השגריר סיפר בנאומו את סיפורם של 11 הנרצחים בפיגועי הטרור האחרונים, ביניהם האחים יעקב ואשר פלאי בני השש והשמונה שנרצחו בפיגוע הדריסה בירושלים. השגריר הציג את תמונתם והקדיש לזכרם ולזכרם של כל 11 הקורבנות דקת דומייה תוך שהוא מציג את תמונתם של האחים.

"שני הילדים היפים האלה נרצחו על ידי מחבל פלסטיני מרושע – רק בגלל היותם יהודים. הייתם צריכים לכנס את המועצה היום כדי לגנות את המחיר שמשלמים ישראלים חפים מפשע על ההסתה והשנאה של הרשות הפלשתינית. אני לא אתן לשכוח את קורבנות. לכן אני אקום כעת לדקת דומייה לזכרם ולזכרם של כל קורבנות הטרור הפלסטיני. אני מתפלל לזכרם ומתפלל שתחשבו עליהם בעתיד, כשאתם מדברים על המכשולים האמיתיים לשלום ופיוס באזורנו", סיכם.