אופיר אקוניס
אופיר אקוניסצילום: חיים טויטו

שר המדע, החדשנות והטכנולוגיה אופיר אקוניס דיבר אחר הצהריים (שני) בכנס ירושלים של העיתון בשבע ואתר ערוץ 7 המתקיים במלון VERT בבירה.

אקוניס הזהיר מהמחאה החריפה של מתנגדי רפורמת המשפט והזהיר מרצח פוליטי נוסף בישראל: "אני אתמול בכניסה לישיבת הממשלה התרעתי ואני רוצה להשתמש בבמה הזאת, מהמצב שאליו לדאבון הלב אנחנו מידרדרים על ידי הקבוצות המסיתות, ראשי ממשלה לשעבר, רמטכ"לים לשעבר, הוא מצב חברתי כזה שעלול להביא לרצח פוליטי''.

''אני אומר לך, זה לא שאלה של האם, לצערי זו שאלה של מתי וכעת אנחנו נמצאים חמש מאות מטר מכאן באירוע גבעת הקפיטול'', תקף אקוניס את ההפגנה מחוץ למשכן הכנסת, ''אביגדור ליברמן אמר לפני הבחירות הרביעיות שתומכי הליכוד ונתניהו יעשו את אירוע גבעת הקפיטול אם נפסיד בבחירות, לא הייתה גבעת קפיטול, אנחנו הקמנו ממשלה עם 64 מנדטים והם עשו גבעת קפיטול. מי שמכיר את האירועים בחדר הזה יודע כמה אירועי הקפיטול היו חמורים וכמה היו קו פרשת מים בתולדות האמריקאים".

אקוניס מודאג ממלחמת אחים ותומך בהידברות עם האופוזיציה. "אני בעד להוריד את גובה הלהבות, ראש הממשלה ידבר מחר בעד להוריד את גובה הלהבות, נשיא המדינה בעד להוריד את גובה הלהבות, המחאה יצאה מכלל שליטתם של ראשי האופוזיציה, לפיד דיבר על הקפאה של חודשיים, הוא יודע שאפשר להידבר בהרבה פחות זמן, יש לנו גורמים באופוזיציה שהם יותר אחראיים אבל גם השתמשו במושג מלחמת אחים.

''ומי הם האנשים הללו? האנשים שמתופפים בתופים, ממש עכשיו, לא כאמירה פרוזאית אלא צועקים דמוקרטיה ורוצים בדיוק את ההפך. אני בעד הידברות, להידברות צריך שני צדדים ולכן הצד השני צריך לבוא ואתה שאלת על המצב החברתי, עד כדי כך שאלת אותי, יכול להיות רצח פוליטי? כאשר עורך דין מכובד משתמש במילה נשק ואומר לירות, כאשר חיילי מילואים נחטפו במצב כזה או אחר לתוך לבנון, כאשר אהרון ברק מדבר על חורבן בית שלישי וכשהיינו קרובים לכך במלחמת יום הכיפורים יש אנשים שהם בוגרי מלחמת יום כיפור, דיברתי עם עשרות הייטקיסטים, הם לא מזדהים.

''האם הרצח הפוליטי עלול לקרות? אני אומר לצערי כן. הקהל חלקו משולהב, מוסת ברמות שאני לא זוכר כדוגמתן וגם פרקליטות יכולה להעמיד לדין אנשים על חוק ההסתה והם צריכים לפעול בעניין. אני מצטער על נבואות הזעם, יש אנשים שמכירים אותי שנים רבות, אני אדם מאוד אופטימי על עתידה של ישראל אבל אדם מפוקח על עתידה של ישראל", כך אקוניס.