גם בהודעות קוליות
גם בהודעות קוליותצילום: יחצ

בקרב מתנדבי מד"א בביתר עילית מופעל בשבועות האחרונים ממשק חדשני הממיר באופן אוטומטי את הודעות החירום הכתובות של ארגוני החירום להודעה קולית עבור המתנדב המקומי המחזיק מכשיר סלולארי כשר.

מאחורי הממשק עומדת חברת 'ימות המשיח', ואנשיה מספרים כיצד הממשק עובד: "ברגע שהמתנדב מקבל למכשירו הודעה קולית עם קריאת חירום הוא יכול לאשר יציאה לזירת החירום באמצעות הקשה פשוטה ומהירה. אישור היציאה מגיע באופן מידי כהודעה כתובה למוקד החירום".

משה יונה, אחראי מתנדבים בארגון 'הצלה' ביתר עילית, סיפר כי "בתקופה האחרונה יש ריבוי פניות למוקד ההצלה בעיר, זה הגיע למצב שאנשים רבים מתקשרים להזמין אמבולנס גם על דברים פעוטים, כגון חבלה קטנה וכיוצא בזה.

"המצב הנתון הביא לכך שכוננים רבים היו משתיקים את המכשיר, דבר שגרם שגם במקרים רציניים וקשים כוננים רבים לא שמעו את הדיווח בעקבות המכשיר הכבוי".

לדבריו, הפיתרון שהוצע מצליח להקיף קהלי מתנדבים גדולים בהרבה. "כל אירוע שמוגדר כאירוע נט"ן המערכת מזהה אותו ובאופן אוטומטי משגרת שיחה קולית למאות מכשירי הטלפון של כונני ההצלה בעיר, הדבר מהווה פתרון לכוננים שהמכשירים שלהם כבויים או לחילופין לכוננים שמשתמשים רק במכשיר כשר ללא אופציה של הודעות".

יונה, אחראי מתנדבים בארגון הצלה ביתר עילית מספר כי המענה ההתנדבותי זינק משמעותית מאז הכנסת המערכת החדשה של 'ימות המשיח'. "גם בשעות הלילה יש מענה מהיר מאוד וזאת בזכות המערכת החכמה שמשגרת את ההודעות היישר למכשיר הטלפון של כונני ההצלה באמצעות שיחה קולית".