התמונה של גופשטיין מחופש בפורים
התמונה של גופשטיין מחופש בפוריםצילום: באדיבות המצולם

השבוע התקיים דיון נוסף במשפטו של יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, המואשם "בגזענות" ו"תמיכה בטרור".

במהלך הדיון ובמסגרת החקירה הנגדית של התביעה, הנציג של פרקליטות המדינה עימת את גופשטיין מול סרטוני פרשת שבוע בהם דיבר בשבח הנקמה ועל הגדולה של משה רבנו שבשביל שלא יעכב את נקמת ישראל הזדרז ונקם. כמו כן, הובאו כנגד גופשטיין אמירות וסרטונים כאשר הוא מדבר בשבח העבודה העברית ומדבקות של הארגון בהם נכתב: "מפטרים היום את המחבל של מחר".

גופשטיין המיוצג על ידי עו"ד יצחק בם, טען להגנתו כי "האירועים האחרונים הוכיחו שחלק גדול מהמחבלים עבדו קודם אצל היהודים במקומות שבהם בוצעו הפיגועים", גופשטיין הוסיף,"לכן אם מעסיק מתעקש להעסיק ערבים יש עליו חובה לבדוק קודם ברשתות החברתיות שאותו עובד לא שיבח בעבר מחבלים או פיגועי טרור".

עוד טען גופשטיין כי המאבק בהתבוללות הוא לא גזענות, אלא ציווי הלכתי, ששמר על עם ישראל בגלות. והפעילות שלו מצילה בנות רבות המנוצלות על ידי ערבים.

אחת הראיות שהוטחה בפניו של גופשטיין היא תמונה משנת 2014 בה הוא נראה בפורים מחופש לערבי פצוע לאחר שהתחיל עם יהודיה. לדברי התביעה, תמונה זו מראה שהפעילות של ארגון להבה הינה אלימה. בתשובה לטענה בנצי גופשטין הציע להעמיד לדין את הילדים שמתחפשים להמן הרשע.

בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "לא יאומן שבמדינת ישראל אני עומד לדין על פעילות נגד התבוללות ועל התבטאויות נגד שונאי ישראל. לא האמנתי שתובע במדינת ישראל, יהודי החובש כיפה, יאשים אותי על תחפושת בפורים. לאן עוד הפרקליטות יכולה להדרדר? אני קורא לכל עם ישראל לחזק את הפעילות החשובה של ארגון להב"ה ולהראות לפרקליטת שמאבק בהתבוללות זה לא גזענות".

היו שותפים בהצלת בנות ישראל