משה גפני
משה גפניצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מליאת הכנסת אישרה בצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את ''חוק החמץ'' שיזם יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, אשר מבקש לאפשר לבתי החולים למנוע הכנסת חמץ לשטחם בחג הפסח.

גפני אמר במליאה: ''לולא התערבות בג"צ לא הייתי מביא את החוק הזה היום, כיוון שהנוהג שהיה כל השנים מאז קום המדינה - שמנהל בית החולים יכול להחליט שאסור להכניס חמץ לתחומי בית החולים, וזה מה שאני מבקש היום, שהמנהל יוכל להמשיך לאסור הכנסת חמץ בחג הפסח כפי שהיה עד היום הזה, עד שבג"צ התערב שוב בסמכות לא לו".

לפיד לרוטמן: "מי אתה?"ערוץ כנסת

מוקדם יותר היום, חוק דרעי השני ופסקת ההתגברות עברו גם הם בקריאה טרומית במליאת הכנסת. החוק שאמור לאפשר ליו"ר ש"ס אריה דרעי לכהן כשר עבר ברוב של 62 חברי כנסת, 53 התנגדו. פסקת ההתגברות עברה ברוב של 62 מול 51. גם חוק מח''ש שמעביר את האחריות על החקירה של פעילות השוטרים והפרקליטות תחת אחריות שר המשפטים, עבר בקריאה טרומית.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד פנה בנאומו במליאה לשר המשפטים יריב לוין, וצעק: "אתה ראש הממשלה האמיתי. התרסקות הכלכלה והביטחון, והתפרקות המדינה מבפנים - תהיה על ראשך".

יו"ר ועדת החוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן, ענה ללפיד ואמר לו "אתה מנהל קמפיין בי די אס נגד המדינה ואזרחיה. זה חסר תקדים וחסר אחריות".