גלנט וסמוטריץ'
גלנט וסמוטריץ'צילום: ערוץ 7

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שיגר לאחרונה מסר לכיוונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיו במידה שהעברת הסמכויות במשרד הביטחון אליו לא תתממש הוא לא יתמוך בהעברת התקציב, כך דווח בחדשות 13.

על פי הדיווח, החלטת ממשלה להעברת הסמכויות כבר הוכנה, אולם נתניהו מעכב אותה לעת עתה, מחשש להשלכות שליליות כלפי ישראל עקב הוצאתה אל הפועל.

נתניהו כבר ניסה להתערב מספר פעמים בעימות סביב הנושא בין השר סמוטריץ' לשר הביטחון יואב גלנט שהגיע לשיא חדש לאחר פינוי הכרם בשילה בשבוע שעבר.

"עקירת הכרם בעמק שילה היא עוול זועק לשמים שאפשר וצריך היה למנוע", ציין סמוטריץ' השר והוסיף: "עוול ארוך שנים של המנהל האזרחי ושל בג"ץ. בדיוק כדי להפסיק את הרדיפה ארוכת השנים ואת ההתעמרות המפלה הזו נגד המתיישבים דרשנו וקיבלנו בהסכם הקואליציוני את האחריות על המנהל האזרחי ועל החיים האזרחיים ביהודה ושומרון".

הוא תקף את גלנט והוסיף: "התכחשותו של שר הביטחון גלנט להסכם החד משמעי וגרירת הרגליים של ראש הממשלה בעניין אינם מקובלים ולא ניתן להם להימשך. מדובר בסעיף שלכולם היה ברור שהוא מרכזי בהסכם שלנו והבסיס לקיומה של קואליציה הוא קיום ההסכמים הקואליציוניים. אני דורש מרה"מ להעביר לידי את הסמכויות לאלתר. אם לגלנט יש עם זה בעיה הוא מוזמן לשים את המפתחות. אני משוכנע שיש רבים בליכוד ישמחו למלא את מקומו במשרד הביטחון".