אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד גזר היום (חמישי) בין שלוש וחצי לחמש שנות מאסר על ארבע סייעות שהורשעו במעשי התעללות חמורים ב-26 תינוקות ופעוטות ב"משפחתון של טולי" ברמלה.

רוחמה סעד קיבלה חמש שנות מאסר ו-70 אלף שקלים פיצויים, נירית שוויד קיבלה ארבע וחצי שנות מאסר, ננה צאצושיווילי קיבלה גם היא ארבע שנות מאסר, ואורלי שרגני קיבלה שלוש שנות מאסר וחצי.

ההרשעה בוצעה במסגרת הסדר טיעון, שכלל כתב אישום מתוקן. הסייעות הודו כל אחת במיוחס לה במסגרת ההסדר.

על פי כתב האישום, הסייעות אחזו בחוזקה בילדים, משכו בידיהם וברגליהם וגררו אותם, הרימו את הקטינים והטיחו אותם בחוזקה על מזרונים או על כסאות, סטרו להם והשליכו חבילות מגבונים וצעצועים על הפעוטות.

בפתח הדיון אמר השופט עמי קובו כי "שוב אנחנו נחשפים לפגיעה בפעוטות. הנאשמות הורשעו בהתעללות ושורה ארוכה של מעשי אלימות, והודו בהסדר באישום מתוקן. המאשימה ביקשה שבע שנות מאסר לכל נאשמת, וההגנה ביקשה פחות". לדבריו, "שרגני משכה את זרועו של פעוט בחזקה והפילה אותו על המזרן, סעד השליכה חיתול מלוכלך ומגבונים ופגעה בפעוט, הטיחה סל בפעוט וסטרה בפניו בחזקה. שוויד הכתה בראשו של פעוט שרץ לעברה והשליכה לעברו מגבונים. יש מקרים שהסייעות הפיקו הנאה ממעשי האלימות".

השופט ציין כי "הנאשמות הביעו חרטה וצער. הן פגעו בגופם של הפעוטות, השפילו והטילו מורא ופחד והעמידו אותם בסיכון. הפעוטות חסרי הישע טרם למדו לבטא את עצמם ולתאר את הפגיעה בהם. הסייעות מעלו באמון ההורים שהפקידו את היקר להם מכל. התנהגות שיטתית ונמשכת, ולא מעידה חד פעמית". הוא הוסיף: "לא היה מי שיסייע לפעוטות ויחוס עליהם. חלקן היחסי של הסייעות אינו זהה, אבל לכולן חלק משמעותי בביצוע העבירות. כולן ביצעו בין חמש לשש עבירות התעללות. חלקה של סעד - החמור ביותר".