הנערים בכותל
הנערים בכותלצילום: הקרן למורשת הכותל

230 נערי בר ובת מצוה הגיעו הבוקר (חמישי) לכותל המערבי, למעמד בר ובת מצוה מרגשת שנערך על ידי "הקרן למורשת הכותל" יחד עם ארגון “מורשה” שעל יד “מרכז רבני אירופה” אשר מארגנים את המסע כבר 14 שנה.

את הנערים והנערות שהגיעו מספרד, אזרביג'אן, צרפת, רוסיה, הונגריה, פינלנד, גרמניה, קיבל בברכה רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, יחד עם ראשי מרכז רבני אירופה הרב מנחם מרגולין, הרב אריה גולדברג, הרב יוסי ביינהקר, מדריכים ומדריכות של הקרן למורשת הכותל ומרכז רבני אירופה.

היום החל בהגעתם של הנערים אל רחבת הכותל המערבי, מלווים בתהלוכה מוזיקלית ובקהל רב שעטף אותם באהבה ובשמחה והמשיך בהענקת והנחת תפילין לכל נער בר מצווה, עלייה לתורה, וטקס בת מצווה מרגש הכולל תפילה אישית והענקת פמוטים לכל נערת בת מצוה.

את היום סיימו הנערים והנערות בקבלת תעודה אישית מתנה ובסיורים חווייתיים במרכז 'שרשרת הדורות' ובמסלול החדש במנהרות הכותל המערבי, מסלול הגשר הגדול, בשפות שונות.

הנערות מדליקות נרות
הנערות מדליקות נרותצילום: הקרן למורשת הכותל

הקרן למורשת הכותל המערבי: "שמחים לקחת חלק מדי שנה בהבאת ילדי בר ובת מצווה מאירופה לכותל המערבי, ליבו של העם היהודי. מרגש לראות את נערי בר ובת מצוה שמגיעים מהתפוצות לחגוג בכותל המערבי, אין מקום שמתאים יותר כמו כאן בכותל המערבי שריד בית מקדשנו, לחבר את הדור הצעיר וילדי התפוצות למורשת ולשרשרת הדורות היהודית".

הרב אריה גולדברג מנכ"ל מרכז רבני אירופה: "זכינו היום להגיע לכותל המערבי, עם קבוצת נערים ונערות לחגוג בר ובת מצוה, לאחר מסע רוחני בארץ ישראל שהתחיל ביום ראשון, זו הפעם הראשונה שלהם שזכו להגיע לכותל המערבי, תודה מיוחדת להנהלת הקרן למורשת הכותל, על האירוח הנפלא כבר 14 שנה ברציפות, אנחנו בטוחים שהביקור כאן יחלחל בנשמותיהם ויעבירו את זה למשפחותיהם באירופה".