העימותים בג'נין
העימותים בג'ניןREUTERS/Raneen Sawafta

נציגי ארגוני הטרור הפלסטיניים בג’נין דוחים בחריפות את הסכמתה של הרשות הפלסטינית להשתתף מחר בפסגה ביטחונית לצד נציגי ארה"ב, ישראל, ירדן ומצרים.

אתר וואלה דיווח כי המטרה המרכזית של המפגש היא לנסות ולעגן את ההבנות אליהן הגיעו הנגבי ואל-שייח' לפני כשבוע ימים ושהביאו לביטול ההצבעה במועצת הביטחון על הצעת ההחלטה נגד ההתנחלויות, ואשר כוללות בין היתר הפחתה של פעילות צה"ל בערים הפלסטיניות.

בהודעה המשותפת שהוקראה ע"י דובר מטעם ארגוני הטרור הפלסטיניים בג’נין נאמר: "מחר יתקיים מפגש תבוסה מדיני וביטחוני בעיר הירדנית עקבה בחסות אמריקנית ובהשתתפות הרשות הפלסטינית.

המפגש הזה מתקיים על רקע מעשי הטבח והפשעים שביצע הכיבוש הציוני נגד עמנו (הפלסטיני) ועל רקע ההתנחלות בגדה המערבית והייהוד בירושלים. המפגש הזה לא עולה בקנה אחד עם האינטרס של עמנו, אלא מהווה שירות חינם לכיבוש הציוני הפושע אשר אינו מפסיק את התוקפנות נגד עמנו, ארצנו והמקומות הקדושים שלנו".

עוד הודגש כי "השתתפות הרשות הפלסטינית במפגש זה מנוגדת לקונצנזוס הלאומי המתנגד למפגש הזה, והדרוש לבטל אותו, שכן ביטול המפגש הוא ההחלטה הרפה ביותר שהרשות (הפלסטינית) יכולה לנקוט בתגובה על פשעי ממשלת הכיבוש וצבאה הטרוריסטי נגד עמנו".

ארגוני הטרור הפלסטיניים רואים במפגש סיוע לכיבוש. "אנו מגנים בחריפות את קיום הישיבה המדינית והביטחונית שמטרתה לספק הזדמנויות נוספות המעודדות את הכיבוש להתמיד בביצוע פשעים, לרבות פשעים של הכבדת היד על האסירות והאסירים, הטלת עונשים עליהם וחקיקת חוקי כיבוש בלתי הוגנים נגדם".

"הרשות הפלסטינית וההנהגה הרשמית של הארגון נפלו שוב בפח האמריקני, ונתנו שירות חינם לכיבוש, על ידי מענה ללחצים של הממשל האמריקני, שדואג רק לאינטרסים של הכיבוש הציוני", נאמר בהודעה שקראה לפלסטינים לגנות את המפגש ולהתנגד להשתתפות בו.