ויזה לארה"ב
ויזה לארה"בצילום: FREEPIK

אם אתם שייכים לזן חסר הסבלנות שרוצה קבלות על הצלחות כאן ועכשיו, מוכן לעבוד קשה אבל לא לנצח ומאמין שעבודה ובילויים אינם קווים מקבילים - סביר להניח שחשבתם לא פעם על עבודה בחו"ל.

מה אם כן עוצר אתכם מלעלות על טיסה לניו יורק ולהתחיל לעבוד על אדמת ארה"ב במשכורת משולשת? תאמינו או לא אתם יכולים בן לילה לנחות בארה"ב ולהתחיל להגשים את החלום שלכם בעבודה אינטנסיבית אך מתגמלת מאוד. ויזה לארה"ב - כל מה שרציתם לדעת.

כששיטת ה'סמוך' לא ממש עובדת

צעירים ישראלים בארה"ב מדווחים על עבודה מאתגרת ומשכורות שמנות, מה שגורם לרבים לשקול

רילוקיישן ליבשת ההזדמנויות וכך למרות שארה"ב כבר אינה מסמלת מעצמת על כלכלית כמו שהייתה בעבר, היא עדיין מספקת משרות מתגמלות במיוחד עבור חבר'ה המעוניינים לעבוד בשטחה. ארה"ב מציעה בנוסף למשכורת טובה גם רמת חיים גבוהה במיוחד, בילויים, אטרקציות וטיולים בחלק מהמקומות היפים ביותר בעולם כולו.

יתרונות הרבים של עבודה בארה"ב מחייבים את המהגרים בהחזקת ויזה לארצות הברית אשר מתאימה. חשוב לציין כי רשויות ההגירה בארה"ב מקפידות אכיפת חוקי ההגירה כך שנקיטה בשיטת "הכל יהיה בסדר" לא תמיד עומדת במבחן המציאות וחשוב להצטייד בויזה בהתאמה לסטטוס המהגר גם כאשר עוברים לעשות עבודה בחול

ויזה לארה"ב: איך אוכל לקבל ויזת עבודה?

ויזת תייר (B1/B2) נחשבת לויזה הפופולרית בקרב הטסים לארה"ב, אולם חשוב לדעת שהיא לא מאפשרת עבודה בתחומי היבשת.

גם ויזת סטודנט (F1) המאפשרת לזרים שהתקבלו ללימודים בארה"ב לעבוד בשטחה, מגבילה את סוג המשרות למשרות שהותרו לסטודנטים זרים.

ויזה למעוניינים לעבוד בחו"ל היא ויזה מסוג H, L ומיועדת לזרים שעובדים בחברות בינלאומיות ועומדים לקראת רילוקיישן. ויזת O מתאימה לבעלי כישורים נדירים בתחומי האומנויות, המדע, העסקים והספורט. ויזת P מתאימה לספורטאים מקצועיים ולאומנים.

מה אם כן הויזה המתאימה לכם?

ויזה H-1B תתאים לכם אם התמקצעתם בתחום מסוים ואתם נחשבים לפי חוק לבעלי מקצוע מיומנים. ויזה זו מקנה לכם אפשרות עבודה בארה"ב לתקופה של מקסימום 3 שנים, במידה ואתם עומדים בכל הקריטריונים של רשות ההגירה. לעומת זאת, ויזה H-2B תתאים לכם גם אם אינכם עובדים מקצועיים. גם כאן תקופת הזמן המקסימלית לבעלי ויזה H-2B היא 3 שנים, כשהיא משתנה בפועל מאדם לאדם.

ויזה H-2B היא בעלת מאפיין ייחודי: ויזה זו אינה ניתנת למעסיק אלא לעובד. נתון זה מקל על ישראלים רבים מציאת עבודות מתגמלות בחו"ל ללא ניסיון קודם. כך ישראלים שהתקבלו לעבודה בארה"ב יקבלו מהמעסיק את הויזה.

ויזות עבודה לארה"ב? עושים לכם סדר!

לפניכם טבלה המסכמת את סוגי ויזות העבודה ואפשרויות העבודה והשהיה בארה"ב אותן הן מקנות למהגרים:

טבלה
טבלהצילום: ללא

איחוד משפחתי בקבלת ויזה לארה"ב

קבלת כל אחת מסוגי ויזות העבודה בארה"ב (H-2B, H-1B, O, P, L), מאפשרת הגשת בקשת ויזה מסוג H-4 בעור בן/בת זוג וילדים מתחת לגיל 21.

ויזה זו מאפשרת שהות לכל אורך תקופת השהיה של בעל ויזת עבודה ללא אפשרות עבודה בארה"ב.

הפקת ויזת עבודה לארה"ב - התהליך

איזו ויזה נדרשת עבור עבודה בעגלות בארה"ב?

עבודה בעגלות ידועה כתחום תעסוקתי הקשור בפיתוח אישי, מנטלי ועסקי המאפשר לעבוד בארה"ב, לבלות ולחזור לארץ עם כלים לפיתוח הקריירה לצד חסכונות לרכישת דירה. עבודה בעגלות מאפשרת להגיע למשכורות חודשיות של 15-20 אלף מינימום לצד אופציות לבונוסים וקידום כאשר רק השמים הם הגבול.

במידה וגם אתם רוצים להצטרף לאינספור הישראלים שנסעו לחו"ל וחזרו עם ים חוויות ולא מעט כסף - עליכם להוציא כמובן - ויזה מתאימה. במקרה שלכם: ויזה מסוג H-2B המיועדת לעבודה בארה"ב ללא ניסיון קודם.

חשוב לנו לעדכן אתכם כי מלבד בויזה, עליכם להצטייד לתפקיד עבודה בעגלות באמביציה, יכולות ורבליות גבוהות, כושר שכנוע, תשוקה להתקדם ולהרוויח ויכולת ספיגה של מענה שלילי מלקוחות פוטנציאליים. יש לכם את זה? אם כן, נשמח להכיר אתכם, אנחנו חוצלארץ ואנחנו מסייעים להמון ישראלים להוציא את חלום העבודה בחו"ל לפועל. עוד קצת עלינו? מיד בהמשך.

"הכסף הוא לא הכל בחיים! הוא רק 99% מהם...." (דיימון ראניון)

אנחנו חברת חוץ לארץ ואנו מתאימים לכם את המשרה המושלמת עבורכם בחו"ל, לפי מידה. אנחנו מאמינים שקצת אוקיינוס והרבה בירוקרטיה לא יכולים לקחת לכם את התשוקה להרוויח הרבה יותר בתקופה קצרה, תוך בילוי על הדרך. בשביל זה אנחנו כאן. עם מערכת דיגיטלית (חינמית!) סופר ידידותית וחכמה שמאפשרת לכם להכיר מקרוב את המשרה המתאימה לכם כולל צפיה בסרטוני תדמית, חשיפה לתנאי העסקה, המלצות מחבר'ה שעובדים בחברה וסביבת מגורים.

איך עושים את זה עם חוצלארץ?

ספרו עד 4 והחלק הקשה מאחוריכם:

1. השאירו פרטים אישיים והירשמו לאתר חוצלארץ חינם אין כסף.

2. הציגו את עצמכם באמצעות סרטון וידאו קצר באנגלית.

3. בחרו 3 מעסיקים עליהם הייתם רוצים לקבל פרטים מדויקים.

4. הגיעו לראיון עבודה בוידאו בלי לקום מהספה.

זהו, אנחנו נקשר אתכם עם המעסיקים הפוטנציאליים, נעזור לכם לשבור את תקרת הזכוכית ונגשים אתכם יחד את הרילוקיישן הנחשק.

חוצלארץ - לכם נשאר רק לבחור יעד ולארוז.