גלעד שרון
גלעד שרוןצילום: Yossi Aloni/Flash90

גלעד שרון, איש הליכוד ובנו של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, פרסם מאמר בעיתון ידיעות אחרונות שבו קרא לנתניהו ולפיד להגיע להסכמה על רפורמת לוין - "אל תהיו פחדנים".

שרון מספר על תמיכתו ברפורמה אך מציין שהתיקונים במערכת המשפט לא יכולים להתבצע תוך התעלמות מהעמדה של חלק גדול כל כך מהציבור.

"ראשי האופוזיציה, שמוכנים להפקיר את המדינה לבצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן-גביר בשם החרם על בנימין נתניהו, ושבמקום להתחיל לדבר מיד על התיקונים ולהגיע להסכמה מניחים תנאים מוקדמים לא מציאותיים, הם חסרי אחריות'', קובע שרון.

לדבריו, שני הצדדים שמסרבים להידבר משדרים חוסר אחריות, פחדנות וחולשה, "אלה מפחדים מהקיצוניים שבמפגינים שיתקפו אותם על עצם הניסיון להגיע להסכמה, ואלה מתכופפים בפני הקיצוניים שלנו מהפחד שתיפול הממשלה''.

שרון מסביר כי נושאים מהותיים שקשורים לאופי המשטר, כמו האיזונים בין הרשויות, צריכים להיות מוסכמים לפחות בין המפלגות המייצגות את רובו הגדול של הציבור. ''הליכוד, יש עתיד, אביגדור ליברמן ובני גנץ מייצגים 74 מנדטים של הנתח המרכזי בחברה הישראלית. אפשר וצריך להסכים איתם על כללי המשחק. אם לא נעשה זאת, ממילא הם ישנו את הכללים כשהם יהיו בשלטון''.

לחבריו במחנה הימין שניצחו בבחירות פונה שרון בקריאה חד משמעית להפסיק להתייחס בזלזול למתנגדי הרפורמה: ''למי אתם קוראים אנרכיסטים? לטל רוסו, גדי איזנקוט ורבים-רבים כמותם? אלה אנרכיסטים? אנשים שבמשך עשרות שנים סיכנו את חייהם למען המדינה? לא חייבים להסכים איתם על כל דבר, אבל כבדו אותם, הם הרוויחו את זה והם חרדים באמת לגורל ישראל.

''מה אתם חושבים שיקרה פה? אתם לא רואים את הטרפת? אתם לא מבינים שגם אם בעיניכם לא מדובר בכפייה דורסנית, בעיניו של מחנה שלם זה נתפס בדיוק ככה?'', כך גלעד שרון.