השר איתמר בן גביר: מבין את הכאב, אסור לקחת את החוק לידייםדוברות

מפלגת עוצמה יהודית הגיעה הבוקר (שני) ליישוב אביתר בשומרון וקיימה ישיבת סיעה מיוחדת במקום שפונה אחרי שמאות עלו אליו בעקבות הפיגוע הקשה בחווארה.

"הפיגוע אתמול שבו נרצחו האחים הלל מנחם ויגל יעקב יניב הוא פיגוע קשה ומזעזע שצריך ללמד את כולנו שאנחנו במלחמה. זו לא מלחמה מאתמול וזו לא מלחמה שתסתיים ביום אחד אבל זו מלחמה שחייבת לעורר את כולנו לאמץ מדיניות של מלחמה אמיתית בטרור", אמר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

הוא הצהיר: "הגיע הזמן להפסיק את מדיניות ההכלה. האויב בצד השני מבין הפוך את המסר. צריך לכתוש את הטרוריסטים, והגיע הזמן לחזור לסיכולים הממוקדים ולחסל את ראשי ארגוני הטרור המסיתים".

בן גביר התייחס גם לאלימות מצד קומץ שהתפרע בחווארה ופגע בערבים. "אני רוצה להיות ברור לגבי התמונות מחווארה. מבין את הכאב אבל אסור לנו לקחת את החוק לידיים. מי שצריך לטפל בטרור ולהרתיע אותו זו ממשלת ישראל ולא אזרחים".

הוא שב על קריאתו לראש הממשלה לאפשר את ההתיישבות באביתר. "אנחנו כאן בישוב אביתר והתשובה המדינית לפיגועים כאלו היא להקים את הישוב הזה. פניתי לראש הממשלה הבוקר וביקשתי ממנו לאפשר שהיית משפחות והכשרת הישוב. אנחנו בכל מקרה מתכוונים להכשיר אותו וסיכמנו את זה בהסכמים הקואליציוניים".