השר שלמה קרעי
השר שלמה קרעיצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל שיגר מכתב לשר התקשורת שלמה קרעי, בו דרש ממנו להסיר את חסינותו הפרלמנטרית על מנת שהנדל יוכל לתבוע אותו בבית משפט על דברים שאמר.

כזכור, לפני כשבוע, במסגרת דיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, טען השר קרעי כי הנדל דאג לתקציבים לערוצים 12 ו-13, ולאחר מכן, "שר התקשורת הנדל שדאג לזה, קיבל ג'וב תוך כמה ימים באחד מהערוצים האלו. אבדה הבושה".

בהמשך טען קרעי בערוץ 14, "אני לא רוצה להגיד מאיפה המידע שקיבלתי, אבל המידע הוא שמדובר בעשרות מיליונים, כ-40 מיליון, זה אפילו קצת יותר. והדבר הזה, מה הוא אם לא שוחד? מה הסיבה, תשאל את הנדל שקיבל ג'וב כמה ימים אחרי ברשת 13 ,אולי זאת הסיבה. לי זה נראה כמו שוחד".

במכתב ששיגר הנדל באמצעות עורך דינו אוהד רוזן הוא קרא לו "להודיע כי לא תעשה שימוש בחסינותך לעניין התבטאויות אלה".

עורך הדין רוזן הוסיף לטעון כי "ככל שתבחר לעמוד על כך שהתבטאויות אלה חוסות תחת חסינותך הפרלמנטרית – יראה בכך מרשי משום הודאה בכך שדבריך הם דברי שקר דיבתיים, על כל המשתמע מכך".

יועז הנדל
יועז הנדלצילום: ערוץ 7

בנוסף, הנדל שיגר מכתב התראה ודרישה לפיצוי בסך 18,000 למאיר חכון, שכתב בטוויטר: "ומה קוראים לזה יועז העבריין פושע שר התקשורת לשעבר העביר עשרות מיליונים לערוצי התקשורת 13/12 על מה ולמה איך קוראים לכסף ציבורי שנתת להם שוחט מלא ועכשיו אתה ניכנס לעבוד אצלם בערוץ יועז הפושע מושחט ורקוב ממשיך לעשות מינויים כסף ציבורי תפקידים לחברים משפחה ותראו איך ישר יצא נקלט" (השגיאות במקור, י"ג).

בחשבון הטוויטר שלו כתב השר לשעבר הנדל: "קרעי שקרן עם חסינות. משוכנע שיאפשר ברור התביעה בבית המשפט. מי שהדהד אותו, נטול חסינות, וישלם. מעולם לא תבעתי דיבה. מדינה לא יכולה לעצור פייק ניוז, עכשיו כאזרח זו חובתי להילחם".