קונצרט
קונצרטצילום: istock

אתגר קרת הוא אחד הסופרים הפופולריים ביותר בתרבות הישראלית שידוע במיוחד בסיפורים הקצרים שלו, ולראשונה חמישה מאותם סיפורים קצרים גם יעובדו לקונצרט.

"אחד הדברים המיוחדים בכתיבה של אתגר קרת היא היכולת לשלב הומור וציניות לצד עדינות ואנושיות", אומרים המנהלים האמנותיים של תזמורת המהפכה זהר שרון ורועי אופנהיים. "הטקסטים שלו כמו נועדו לבמה - יש בהם איכות פרפורמטיבית והם מצליחים להתקיים באופן פלאי גם מחוץ לגבולות הדף. הם מצחיקים, משונים ונוגעים ללב, והבמה - וכך גם הקהל - מתאהבים בהם כל פעם מחדש".

המופע 'המהפכה מנגנת אתגר קרת', שיעלה בבכורה במסגרת 'סדרת המהפכה' באופרה הישראלית, הוא יצירה מוזיקלית-בימתית לשמונה שחקנים, זמרת אופרה ותזמורת שהולחנה על ידי קובי ליליאן, המאגדת חמישה סיפורים קצרים מאת אתגר קרת העוסקים בחיפוש הבלתי נגמר אחר האושר.

ליליאן הלחין למופע מוסיקה המתכתבת עם האופי ההומוריסטי והפנטסטי של סיפוריו של אתגר קרת, והמוסיקה שכתב נעה בציר שבין הקלאסי לתיאטרלי-קולנועי-קברטי, ומושפעת מהקרקסיות של נינו רוטה והליריות המרגשת של אניו מוריקונה.

"התזמורת משמשת הן כפס הקול והן כזירת ההתרחשות הבימתית והדרמטית המערבת בין השחקנים והנגנים כדימוי לקהילה עם חוקים משלה. יחדיו הם יוצרים פנטזיה פיוטית נוגעת ללב על אושר באווירה שנעה בין קרקס אפלולי, לתמימות ילדותית" אומרים זהר שרון ורועי אופנהיים.

"המופע מציג חמישה סיפורים מצחיקים, משונים, מופלאים ופיוטיים של הסופר הנפלא אתגר קרת, המתלכדים לאירוע בימתי אחד. נהג אוטובוס שחושב שהוא אלוהים, טבח לוזר שמאוהב בלקוחה, ילדה אחת שכל מה שרצתה זה שיהיו לה עיניים נוצצות, וילד מלוכלך אחד. כולם מחפשים אחר האושר".