השגריר ניידס
השגריר ניידסצילום: דוברות ועידת הנשיאים

שגריר ארה"ב בישראל טום ניידס הגיב הערב (שלישי) לביקורת שמתח עליו שר התפוצות עמיחי שיקלי, שקרא לניידס ''להתעסק בענייניו'' ולא להתערב ברפורמת המשפט שמקדמת הממשלה.

ניידס אמר: "בכיר ישראלי שאני לא מכיר אמר שאני לא צריך להתערב בענייניה של ישראל – אני חושב שרוב הישראלים לא רוצים שארה"ב לא תתערב בענייניה של ישראל".

כאמור, שר התפוצות שיקלי (הליכוד) קרא בשבוע שעבר בכאן רשת ב' לניידס: "תפעיל את הברקס ו-Mind your own business". לדברי שיקלי, "הקשר עם ארה"ב הוא קשר חשוב, אני חושב שההתבטאות הזאת של ניידס היא התבטאות מאוד בעייתית". הוא פנה לניידס ואמר "נשמח לדון איתך בענייני יחסי חוץ, בענייני ביטחון, אבל תכבד את הדמוקרטיה שלנו, עם כל האהבה והכבוד".

גם יו"ר ועדת החוקה, ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית), התייחס להתבטאות השגריר ואמר לאתר ynet כי הוא "לא חושב שצריך להתערב בעניינים פנימיים של אף מדינה... אני לא חושב שיש לגיטימציה – גם לא בארץ, בוודאי לא בחו"ל – לבוא ולהגיד שזה מסכן את מדינת ישראל".

שרת המשימות הלאומיות אורית סטרוק (הציונות הדתית) אמרה כי התבטאותו של ניידס "מוזרה" והוסיפה: "מי שמנהל את הפגנת השמאל לא בוחל בשום אמצעי ומסית את ארה"ב נגדנו ומנסה לצרף אותה לשורות מפגיני השמאל בלי להסביר לה על מה באמת מדובר".