אלופות החמ"ד - תיכון חמ"ד קבוצת יבנה
אלופות החמ"ד - תיכון חמ"ד קבוצת יבנהצילום: מוריה שחר

בתום עונה מותחת שנמשכה ארבעה חודשים וכללה שלב בתים מוקדם, יש אלופה חדשה לחמ"ד.

במשחק חגיגי ומושקע שנערך באולם הספורט החדש של מכללת גבעת וושינגטון בהובלת התאחדות הספורט לבתי הספר ובשיתוף מנהל החמ"ד והפיקוח הארצי על החינוך הגופני, התמודדו קבוצות הכדורסל של תיכון חמ"ד קבוצת יבנה ואולפנת חמ"ד אוריה אור תורה גוש עציון על תואר אלופת החמ"ד לשנת תשפ"ג.

שתי הקבוצות העפילו לגמר לאחר עונה שנמשכה 4 חודשים וכללה ניצחונות בשלב הבתים המוקדם.

השתיים היו חלק מליגת כדורסל שכללה 9 קבוצות ממוסדות החמ"ד ואולפנות מכל רחבי הארץ שהתחרו אלו מול אלו על התואר הגדול של השנה כאשר בין האולפנות והתיכונים היו אולפנת חמ"ד בנ"ע עפרה, אולפנת חמ"ד דולב, חמ"ד אמית גבעת שמואל, חמ"ד צביה לוד, תיכון חמ"ד שדה אליהו, חמ"ד בנ"ע ראש העין וחמ"ד ישורון פתח תקוה.

הקבוצות המתחרות החלו לפני 4 חודשים את מסען לקראת אליפות ליגת החמ"ד, כאשר אל הגמר הגדול הגיעו אלו מקבוצת יבנה ומגוש עציון.

תיכון חמ"ד קבוצת יבנה בהובלת המאמן ליעד משען, הגיעה לגמר לאחר רצף של משחקים מוצלחים. גם אולפנת אוריה אור תורה גוש עציון ומאמנתם שירה שילדובי, עברו עונה מוצלחת ביותר של משחקים.

לגמר, שהתקיים בגבעת וושינגטון, הגיעו כ-200 תלמידות ומורות לעודד את קבוצותיהן.

המשחק היה ספורטיבי ומאתגר כאשר קבוצת תיכון חמ"ד קבוצת יבנה שלטה במשחק מתחילת המשחק וגברה בסופו על אולפנת חמ"ד גוש עציון וזכתה בתואר המיוחל של אלופת החמ"ד לשנת תשפ"ג. לשחקנית המצטיינת של הגמר זכתה תמרה קניגסברג תלמידת תיכון חמ"ד קבוצת יבנה.

במהלך הגמר כיבדו בנוכחותם סגנית ראש מנהל החמ"ד אתי אורלב, ראשי המוסדות ונציגי התאחדות הספורט לבתי הספר.

אתי אורלב, סגנית מנהל החמ"ד פתחה את המשחק עם ציטוט מפי גדול שחקני הכדורסל בכל הזמנים, מייקל ג'ורדן, כשאמרה: "כישרון מנצח משחקים - עבודת צוות לוקחת אליפויות" עוד הוסיפה אורלב והודתה לכל העוסקים במלאכה והשותפים לדרך על מנת שהליגה תצליח. בנוסף, ציינה כי המשפט המוביל בליגת החמ"ד הוא "משחקים בכבוד - מנצחים בענווה".

שוש נגר, מ"מ ראש מנהל החמ"ד, ברכה את הזוכות ואמרה "הנהלת החמ"ד מברכת את זוכות ליגת כדורסל של נבחרות הבנות בחמ"ד. שמחים על ההזדמנות לאפשר לתלמידות החמ"ד לפתח את המצוינות בתחום החינוך הגופני והספורט ובעיקר להביא את יכולותיהן לידי ביטוי באופן מיטבי ובשמירה על ערכי הוגנות, יושרה, עמל, ושמירה על רוח ספורטיבית לאורך כל השלבים".

זיו ישראלי מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר, אמר: "גמר ליגת החמ"ד בכדורסל הוא אירוע השיא של תלמידות רבות ומתקיים הודות לשיתוף פעולה מבורך של הפיקוח הארצי על החינוך הגופני, מנהל החמ"ד והתאחדות הספורט לבתי הספר. אנו רואים חשיבות רבה בהשקעה בספורט של כל תלמיד ותלמידה בישראל, כבר מגיל צעיר. הספורט מאפשר צמיחה בפן החברתי, הרגשי, הלימודי והקניית הרגלים לחיים בריאים, נושאים אותם התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל מקדמת לאורך כל השנה".

רועי שרוני, מנהל הליגה מטעם החמ"ד: "אין ספק כי הליגה השנה הייתה ערכית ומאתגרת. אנו גאים בקיומה של הליגה זו השנה הרביעית ומעוניינים לקראת שנה הבאה להגדיל את כמות הקבוצות בליגה. החזון והדרך של החמ"ד הם מצוינות וערכים ואין ספק כי בספורט ערכים אלו באים לידי ביטוי".