אביתר
אביתרצילום: דוברות

כוחות משטרה פינו הערב (שלישי) פעם נוספת את עשרות הצעירים שהתמקמו במאחז ''אביתר'' בשומרון.

לוחם צה"ל נפצע קל בראשו לאחר שפעיל ימין היכה אותו באגרוף במהלך הפינוי. הלוחם פונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

בתנועת ההתיישבות ''נחלה'' מפנים אצבע מאשימה לראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענים כי הוא מפר את התחיבותו בהסכם הקואליציוני ליישם לאלתר את מתווה אביתר שנחתם בממשלה הקודמת.

''בנימין נתניהו מסרב לעמוד בהסכם הקואליציוני עליו חתם. יותר מזה, הוא פועל בכל הכוח למנוע את הקמת הישוב באמצעות שליחת מאות חיילים שמנסים למנוע כל גישה למקום ואף קבלו הוראה לנקוט באלימות כנגד המתיישבים'', אמרו בנחלה.

הפעילים דורשים לחזור לאביתר באופן מיידי כפי שנקבע בהסכם. בתנועת נחלה מוסיפים כי ''נתניהו נכנע ללחצים הבינלאומיים בכל הנוגע לבנייה הערבית שמשתלטת בקצב מוגבר על המרחבים ביהודה ושומרון, בשעה שכלפי ההתיישבות היהודית יש הקפאה קשה. מתנהלת כאן מדיניות של איפה ואיפה''.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פרסם הערב אגרת למחנה הלאומי שבה עדכן כי הממשלה ''תממש בקרוב ממש את ההסכם עליו חתמו מתיישבי אביתר. הסכם שהממשלה הקודמת חתמה והפרה.

''קיבלתי סוף סוף רק ביום חמישי שעבר את הסמכויות ביהודה ושומרון ומאז אנחנו עובדים על זה במרץ. הפינוי משם הוא מיותר ומזיק. ניסיתי למנוע אותו בשיח מול רה"מ ושר הביטחון ולמרבה הצער לא הצלחתי. וזה מכעיס ומקומם. אבל גם זה יפתר בסוף ובעזרת השם אביתר קום יקום'', הבהיר סמוטריץ'.