הרצי הלוי
הרצי הלויצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, הרצי הלוי, נשא הערב (רביעי) דברים בטקס סיום המחזור ה-146 של קורס החובלים בחיל הים.

הלוי ביקש לגנות את ההתפרעויות בחווארה אחרי הפיגוע בו נרצחו הלל ויגל יניב הי"ד. "אנו בטקס חגיגי וחשוב ובעיצומם של ימים מורכבים. בתחילת השבוע איבד חיל הים לוחם שרק סיים את פרק שירותו כסגן מפקד דבורה ועבר לפרק לימוד בישיבה. הלל יניב נרצח עם אחיו יגל, זיכרונם לברכה. פיגוע קשה שבוצע בידי מחבל אכזרי. אנו נגיע למבצעי הפיגועים במקצועיות, ברשות ובסמכות. צה"ל מונע בכל שבוע פיגועים רבים. למרבה הצער, לא הצלחנו למנוע את אלה האחרונים ועלינו להמשיך ולעשות הכל ואף יותר מכך. לא נוותר ולא ננוח".

הוא הוסיף כי "גם את שהתפתח בעקבות הפיגוע בחווארה היה עלינו למנוע. התפרעויות, אלימות כלפי חיילי צה"ל ופגיעה בתושבים וברכוש כפעולת נקם הן דבר שיש להוקיע אותו. התופעות האלה פסולות מהיסוד, מסיטות את כוחות צה"ל מהלחימה בטרור וכמעט שהביאו השבוע לעוד נפגעים באירועי עימות בין חיילים לנוער מתיישב שפעל נגדם".

"זו העת לומר אמירות ברורות, עת למתוח גבולות למי שחושבים שמאבק פנימי נטול רסן ישפר את ביטחוננו. לצד הכאב הגדול, נפעל בנחישות לתפוס את הרוצחים ובאחריות בלתי מתפשרת כדי לשמור אותנו מדינה אחת מול אתגרים רבים. כך עשינו לפני שעות אחדות, כאשר לוחמי צה"ל, בשיתוף פעולה עם כוחות שב"כ ומג"ב, לכדו את המחבלים אשר ביצעו את פיגוע הירי בו נהרג אילן גנלס זכרונו לברכה", סיכם הלוי.